سیستم عامللینوکسویندوز

نصب برنامه های ویندوز در لینوکس با Bottles

اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس با Bottles

حتما برای شما هم عجیب خواهد بود که نصب برنامه های ویندوز در لینوکس چگونه ممکن است؟ ما برای این کار از برنامه Bottles استفاده می کنیم که در ادامه مطلب نحوه استفاده از Bottles در انواع توزیع های لینوکس را بررسی خواهیم کرد.

نصب Bottles در لینوکس

قبل از اینکه به نحوه استفاده از برنامه Bottles در لینوکس بپردازیم، ابتدا باید این برنامه را نصب کنیم. برای نصب Bottles در لینوکس، یک پنجره ترمینال لینوکس روی دسکتاپ باز کنید. (کلیدهای Ctrl + Alt + T را روی صفحه کلید فشار دهید ، یا «Terminal» را در منوی برنامه جستجو کنید) سپس مطابق توزیع لینوکسی خود شروع به نصب برنامه کنید.

نصب Bottles در اوبونتو

اپلیکیشن Bottles یک بسته رسمی DEB دارد که کاربران اوبونتو می توانند آن را از Github دانلود و با استفاده از ابزار مدیریت بسته Apt نصب کنند. برای دستیابی به این بسته DEB، از دستور دانلود wget زیر استفاده کنید.

wget https://github.com/bottlesdevs/Bottles/releases/download/2021.12.28-treviso/com.usebottles.bottles_2021.12.28-treviso_amd64.deb

پس از دانلود بسته DEB در اوبونتو، برنامه را با استفاده از دستور apt install نصب کنید.

sudo apt install ./com.usebottles.bottles_2021.12.28-treviso_amd64.deb

نصب Bottles در دبیان

کاربران دبیان می توانند به لطف بسته DEB موجود در صفحه Github پروژه، اپلیکیشن Bottles را فعال کنند. اگر از دبیان استفاده می کنید، می توانید بسته را با استفاده از دستور wget زیر دانلود کنید.

wget https://github.com/bottlesdevs/Bottles/releases/download/2021.12.28-treviso/com.usebottles.bottles_2021.12.28-treviso_amd64.deb

نحوه استفاده از Bottles

برای اجرای Bottles، آن را در منوی برنامه ها جستجو کرده و اجرا می کنیم. سپس، دستورالعمل های زیر را برای نصب برنامه های ویندوز در لینوکس دنبال کنید.

مرحله 1: هنگامی که برنامه Bottles باز است، پیام “Welcome to Bottles” را خواهید دید. دکمه “Next” را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا به صفحه بعدی بروید.

نحوه استفاده از Bottles

مرحله 2: پس از کلیک بر روی دکمه “Next”، با “Runners” آشنا می شوید. پس از خواندن در مورد “Runners” روی دکمه “Next” کلیک کنید.

نحوه استفاده از Bottles

مرحله 3: هنگامی که پیام “Runners” را خواندید، Bottles به شما می گوید که باید حدود 70 مگابایت داده را دانلود کند. این داده ها برای استفاده از برنامه مورد نیاز است. برای شروع نصب روی دکمه install کلیک کنید.

نحوه استفاده از Bottles

مرحله 4: دکمه “Create a new Bottle” را پیدا کنید. پس از کلیک بر روی آن، با انواع مختلف Bottleها روبرو خواهید شد که شامل بازی ها و نرم افزارها می شود.

اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس

نوع Bottle خود را انتخاب کرده و سپس، نام آن را در کادر “Name” تایپ کنید. پس از اتمام روی “Create” کلیک کنید.

مرحله 5: وقتی Bottle شما ساخته شد، آن را از لیست انتخاب کنید. سپس، دکمه “Run executable” را پیدا کنید. با انتخاب این دکمه یک پنجره پاپ آپ ظاهر می شود. با استفاده از پنجره پاپ آپ، فایل EXE ویندوز خود را جستجو کنید.

اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس با Bottles

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید برنامه‌ای را مستقیماً در Bottle نصب کنید، روی «Programs» در نوار کناری کلیک کنید. سپس بر روی دکمه “+” کلیک کنید و فایل EXE را جستجو کنید. پس از اضافه شدن فایل، روی دکمه “Play” کلیک کنید تا EXE شروع شود.

نحوه استفاده از Bottles

مرحله 6: برنامه شما باید پس از راه اندازی با Bottles خارج از جعبه کار کند. اگر اینطور نیست، Dependencies را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. سپس، وابستگی هایی را که برنامه EXE شما برای اجرای صحیح نیاز دارد، نصب کنید.

نصب برنامه های مورد نیاز در bottle

توجه: اگر نمی دانید چه وابستگی هایی را با برنامه Bottles نصب کنید، برنامه خود را در WineHQ.org جستجو کنید.

بیشتر بخوانید:

منبع
addictivetips

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا