اخبار

ذخیره پسورد میلیون ها کاربر Instagram در متن ساده

ذخیره پسورد میلیون ها کاربر Instagram در متن ساده

با توجه به تحقیقات Krebs در گزارش قبلی فیس بوک، تقریبا 200 میلیون تا 600 میلیون کاربر وجود دارد که ممکن است رمز عبور آنها در فرمت متن ساده قابل ذخیره شده باشد. به گفته فیس‌بوک پسورد میلیون‌ها کاربر اینستاگرام در سرورهای این شرکت به‌صورت رمزگذاری نشده ذخیره شده و کارمندان این شرکت به آن‌ها دسترسی داشته‌اند.

این مشکل امنیتی بزرگ ابتدا ماه پیش کشف شد اما فیس‌بوک گفته بود تنها اطلاعات ورود ده‌ها هزار کاربر به‌صورت ناامن ذخیره شده است. حالا در گزارش جدید این رقم به میلیون‌ها اکانت اینستاگرام و همچنین صدها میلیون کاربر فیس‌بوک گسترش یافته است.

پسوردهای ذخیره شده کاربران اینستاگرام و فیس‌بوک در دسترس بیش از ۲۰ هزار کارمند فیس‌بوک بوده است. با این‌حال فیس‌بوک ادعا می‌کند پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شده هیچ مدرکی مبنی بر سواستفاده از این اطلاعات پیدا نکرده است.

همچنین هیچ پسوردی به خارج از شرکت درز نکرده و با این‌حال شرکت اعلام کرده به کاربرانی که پسورد آن‌ها شامل این مشکل شده هشدار خواهد داد.
با این‌حال بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به تغییر پسورد اکانت اینستاگرام و فیس‌بوک خود اقدام کنید. فیس‌بوک در یکی دو سال اخیر رسوایی‌های زیادی به بار آورده است.

نحوه تغییر پسورد اینستاگرام

برای تغییر پسورد اینستاگرام کافیست وارد بخش تنظیمات (Settings) اینستاگرام خود شده و سپس از منوی Privacy and Security گزینه Password را انتخاب کنید.

منبع

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا