آموزشتکنولوژی

چگونه با معدل کم در گوگل استخدام شویم؟

روند و مراحل استخدام شدن در گوگل

طبق آمار وب سایت Glassdoor گوگل از نظر درآمد کارکنان، در سال 2016 پنجمین شرکت در ایالت متحده آمریکاست. اما برای بدست آوردن یک شغل پردرآمد در این غول فناوری باید با استراتژی و برنامه پیش رفت. مخصوصاً اگر به تازگی فارغ التحصیل شدید یا معدل کم دارید. در این مقاله به نحوه استخدام شدن در گوگل با معدل کم خواهیم پرداخت.

ما منابع مختلفی را بررسی کردیم، اگر شما سابقه علمی متوسط به بالایی داشته باشید شانس استخدام شدن در این کمپانی را دارید.

گوگل به فرایند سخت استخدام مشهور است. اما به تازگی این شرکت تاثیر نمرات و معدل دانشگاه را در روند استخدام کاهش داده است (در صورتی که قبلاً یک فیلتر مهم برای استخدام افراد بود).

رئیس سابق منابع انسانی گوگل (Laszlo Bock) می گوید:

گوگل قبلا در روند استخدام ریزنمرات و معدل دانشگاه افراد را درخواست می کرد. اما متوجه شدیم که نمرات دانشگاه چیزی را در مورد افراد ثابت نمی کند.

گوگل همچنان در روند استخدام معدل و نمرات دانشگاه را از متقاضی درخواست می کند. اما همانطور که گفته شد تاثیر این موارد در مورد پذیرش یا عدم پذیرش کاهش یافته است. کارهایی وجود دارد که در صورت انجام آنها شانس استخدام خود را با معدل کم افزایش می دهید. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

محیط کار گوگل

1. تجربه حرفه ای کسب کنید

اگر شما واقعاً در کار خود نخبه باشید، حتی اگر هیچ مدرک دانشگاهی نداشته باشید مهم نیست (هر چند داشتن مدرک خوب همیشه مفید است).

2. مهارت های کد نویسی خود را افزایش دهید

معدل فقط یک معیار برای سنجش مهارت است. اما وقتی شروع به کار می کنید توانایی شما در کد زدن و تفسیر کدهای از پیش نوشته شده مهم تر است. باید با تلاش و تمرین و با گذشت زمان تجربه کسب کنید و مهارت خود را در زمینه های مختلف افزایش دهید.

3. روی کارآموزی در گوگل تمرکز کنید

اگر نمرات خوبی ندارید و معدل دانشگاهی شما متوسط است بهتر است از طریق وبسایت گوگل درخواست ندهید. در این صورت درخواست برای کارآموزی یا معرفی از طریق افراد یا حتی دانشگاه می تواند شانس شما را برای مصاحبه و پذیرش بیشتر کند.

4. ویژگی های خاص خود را پرورش دهید

گوگل به دنبال بهترین افراد در هر زمینه ای است. بهتر است قدرت خلاقیت و حل مسعله خود را تقویت کنید. گوگل به دنبال افرادی است که در بدترین شرایط بهترین تصمیمات و ایده ها را دارند.

5. اگر معدل کمی دارید آن را در روزمه ذکر نکنید

همه می دانیم اگر شخصی به اندازه کافی در کار خود مهارت و تجربه داشته باشد گوگل به معدل او اهمیتی نمی دهد. اما وقتی بخش منابع انسانی گوگل رزومه شما را با روزمه هزاران فرد دیگر مقایسه می کند بهتر است معدل کم شما در دید کارشناس نباشد. چون به هر حال معدل کم یک نمره منفی به حساب می آید و کارشناسان منابع انسانی گوگل تا روز مصاحبه نمی توانند توانایی شما را در کار ببینند.

6. پس از سه سال از فارغ التحصیلی برای استخدام اقدام کنید

اگر معدل کمی دارید بهتر از پس از گذشت سه سال از فارغ التحصیلی برای استخدام شدن در گوگل اقدام کنید. چون در کمتر از سه سال گوگل پیگیری بیشتری برای معدل و نمرات شما خواهد داشت.

7. همه موارد را ذکر کنید

بهتر است در رزومه خود تمامی مهارت ها و علایق خود را ذکر کنید. زیرا گوگل اعلام کرده روزانه حدود 3000 رزومه برای آنها ارسال می شود و توانایی مصاحبه با تمام متفاضیان را ندارد. بنابراین باید رزومه جذاب و واقعی داشته باشید تا برای مصاحبه دعوت شوید.

8. در پروژه های اوپن سورس شرکت کنید

شاید بعضی افراد با روحیه دادن و سخنان انگیزشی سعی کنند ناراحتی شما را در مورد نمره کم کاهش دهند. اما باید با واقعیت کنار بیایید، معدل پایین تاثیر منفی زیادی در روند استخدام خواهد داشت اما به راحتی می توانید با انجام پروژه های اوپن سورس و کاربردی تاثیر معدل خود را کم کنید.

9. نشان دهید علاقه زیادی به فناوری و گوگل دارید

هر شخص باید به شرکتی که در آن کار می کند علاقه داشته باشد. شما نیز باید علاقه خود را به تکنولوژی و شرکت گوگل نشان دهید، این یک امتیاز مثبت است نسبت به کسانی که در مورد این موضوع بی تفاوت هستند.

موارد بسیار دیگری وجود دارند که در صورت رعایت کردن آنها شانس خود را برای رسیدن به مرحله مصاحبه و استخدام شدن در گوگل افزایش می دهید. اما موارد گفته شده مهمترین ها بودند و برای جلوگیری از طولانی و خسته کننده شدن مقاله در گفتن بقیه موارد پرهیز می کنیم.
می توانید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید و تجربه های خود را در این زمینه با ما و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

برای مطالعه بیشتر:

امیدوارم این مقاله برای شما خواننده گرامی مفید بوده باشد.

محمود احمدی

در حال یادگیری...

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا