آموزش

نحوه قطع دسترسی برنامه ها به جیمیل

نحوه قطع دسترسی برنامه های متصل به جیمیل

همانطور که می دانید امروزه داشتن حساب جیمیل برای استفاده از اکثر سرویس ها لازم است. به این ترتیب توسعه دهنگان نرم افزار از API گوگل در برنامه های خود استفاده می کنند. اما در مواقعی ممکن است به دسترسی های یک برنامه اعتماد نداشته و ناچار به قطع دسترسی آن از حساب گوگل خود باشیم. در ادامه چگونگی قطع دسترسی برنامه ها به جیمیل را بررسی میکنیم.

در ابتدا نیاز است که وارد حساب خود در گوگل شوید. پس از وارد شدن به حساب کاربری خود در گوگل، نیاز است وارد لینک زیر شوید.

http://myaccount.google.com/permissions

در این قسمت همانطور که مشاهده می کنید لیستی از برنامه هایی که به جیمیل شما متصل هستند را نشان می دهد.

 

نحوه قطع دسترسی برنامه ها به جیمیل
قطع دسترسی برنامه ها به حساب گوگل

در این قسمت با کلیک کردن بر روی آیکون هر کدام گزینه های بیشتری نمایش داده می شود.

نحوه قطع دسترسی برنامه ها به جیمیل
قطع دسترسی برنامه های متصل به جیمیل

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید تمامی دسترسی های نرم افزار Mozilla ThunderBird نشان داده می شود. در نتیجه با زدن بر روی گزینه “حذف دسترسی” یا “revoke access” می توانید دسترسی این برنامه را به حساب گوگل خود محدود نمایید. موارد دیگر نیز به همین شکل خواهد بود.

این روشی که معرفی کردیم تنها در صورتی قابل انجام است که اکانت گوگل شما بر روی دستگاه یا نرم افزار دیگری همچنان فعال باشد. در این صورت میتوانید دسترسی را به حساب گوگل خود محدود کنید.

در صورتی که با حساب جیمیل خود به صورت موقت وارد برنامه ای شده و پس از آن از حساب خود log out کرده باشید، آن وقت در این قسمت نمایش داده نخواهد شد.

توجه داشته باشید در مواقعی که به برنامه ای اعتماد ندارید، به هیچ عنوان از جیمیل خود استفاده نکنید. به جای آن می توانید از سرویس ایمیل موقت (Temporary Email) استفاده نمایید.

امتیاز ۴.۲ از ۵ – ۲ رای
نحوه قطع دسترسی برنامه ها به جیمیل در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا