آموزش

نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی و بیشترین سرچ ها از طریق گوگل

نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی

در این مقاله از وب سایت کالی بویز یاد میگیرید که چگونه با استفاده از سرویس های رایگان گوگل در وب بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید. کلمات کلیدی در بازاریابی آنلاین برای بهبود بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ، ایجاد توضیحات متا و تقویت ارتباط رسانه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. تعیین محبوب ترین کلید واژه های لحظه ای می تواند اثربخشی بازاریابی شما را افزایش دهد.

استفاده از Google Trends

Google Trends یکی از مطمئن ترین ابزارها برای یافتن اطلاعاتی است که در جهان جستجو میشود. برای یافتن کلمات کلیدی محبوب می توانید از چندین ابزار مختلف گوگل ترند استفاده کنید. بدین منظور ابتدا وارد وب سایت گوگل ترند به آدرس trends.google.com شوید.

با کلیک بر روی ☰ وارد منو شوید، این گزینه در گوشه سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. در این صفحه اطلاعات زیادی در مورد محبوبیت کلمات کلیدی برای دوره های زمانی خاص ارائه شده است. “کاوش” و “جستجوهای پرطرفدار” و “یک سال جستجو”.

نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی و بیشترین سرچ های سطح وب
نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی و بیشترین سرچ ها

برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط وارد گزینه کاوش شده و کلمه مورد نظر را در کادر “افزودن یک عبارت جستجو” تایپ کرده و اینتر را فشار دهید. اطلاعاتی درباره محبوبیت این کلمه کلیدی و همچنین کلمات کلیدی مرتبط با عنوان “جستجوی مرتبط” را خواهید یافت.

چگونه می توان بهترین کلمات کلیدی را پیدا کرد؟

  • برای نمایش نتایج فقط از یک منطقه خاص ، روی منوی دارای مارک جهانی کلیک کنید و یک مکان را انتخاب کنید.
  • برای تعیین مدت زمانی که می خواهید کلمات کلیدی را مرور کنید، روی فهرست 12 ماه گذشته ضربه بزنید.
  • برای دیدن کلمات کلیدی که با یک موضوع خاص مطابقت دارند ، روی منوی همه گروهها ضربه بزنید و یک مبحث را انتخاب کنید.

نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی و بیشترین سرچ ها از طریق گوگل

پیدا کردن جستجوهای پرطرفدار از طریق گوگل ترند

با کلیک بر روی ☰ منو را انتخاب کنید. در این قسمت گزینه جستجوهای پرطرفدار خواهید دید. این منو در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد. در این بخش بر اساس داده های جمع آوری شده توسط Google ، روندهای جستجوی برتر روز را خواهید دید. البته توجه داشته باشید که این سرویس در کشور ما ایران به دلیل سیاست های گوگل محدود شده است و نتیجه آن برای کشور ما ایران در دسترس نیست. برای سایر کشور ها میتوانید به صورت زیر عمل کنید:

  • برای یافتن کلمات کلیدی مشابه در زیر “سؤالات مرتبط” روی پیکان به سمت پایین و در کنار تعدادی جستجو کلیک کنید.
  • برای دیدن روندهای محبوب از دیروز به پایین بروید. پیمایش را برای روزهای قبل ادامه دهید.
  • برای دیدن نتایج براساس کشور ، بر روی فهرست کشور در نوار آبی (باید کشور فعلی شما باشد) کلیک کنید و دیگری را انتخاب کنید.

پیدا کردن جستجوهای پرطرفدار از طریق گوگل ترند

استفاده از قابلیت Google Autocomplete

در این روش از قابلیت خود گوگل در سرچ ها استفاده خواهیم کرد که میتواند بهترین نتیجه ها را برای ما رقم بزند. برای این کار ابتدا به نشانی گوگل google.com رفته و عبارت مورد نظر خود را وارد میکنیم. این روش یکی از ساده ترین راه ها برای یافتن کلمات کلیدی پر کاربرد می باشد.

همانطور که تایپ می کنید ، Google براساس آنچه وارد کرده اید ، برخی از جستجویهای محبوب را گزارش می دهد. برای مثال در تصویر زیر “رشته مهندسی کامپیوتر” را تایپ کرده ایم.

استفاده از قابلیت Google Autocomplete
نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی و بیشترین سرچ ها

اینها عباراتی هستند که بیشترین سرچ را دارند. به دنبال کلمات کلیدی اصلی باشید که به سایت یا محصولات شما مربوط می شوند. اینها گروههای طولانی تر 3 تا 5 اصطلاح و عبارات هستند که مردم برای جستجوی یک مورد بسیار خاص استفاده می کنند.

شما می توانید انواع عبارات را وارد کرده و امتحان کنید. بر خلاف سایر ابزارها ، محدودیتی برای چند بار استفاده از این ابزار برای یافتن کلمات کلیدی وجود ندارد.

بررسی سرویس تحلیل وب سایت (گوگل آنالیتیکس)

بررسی سرویس تحلیل وب سایت (گوگل آنالیتیکس)
نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی و بیشترین سرچ ها

برای استفاده از گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) می توانید با یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کرده و کد آن را در وب سایت خود وارد کنید تا ترافیک وب سایت را آنالیز کنید. در این سرویس به راحتی می توایند صفحاتی که ترافیک بیشتری را جذب می کنند را شناسایی کنید و بر روی کلمات کلیدی آن برای محصولات و پکیج های خود استفاده کنید.

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا