آموزش

سیستم شما به چه مقدار رم (RAM) نیاز دارد؟

سیستم شما به چه مقدار RAM نیاز دارد؟

بیشتر مردم هنگام خرید یک سیستم جدید یا ارتقا سخت افزار آن این سوال را از خود می پرسند که چقدر RAM نیاز داریم؟ پاسخ به این سوال ساده نیست. مگر اینکه در مورد آنچه می خواهید با سیستم خود انجام دهید کاملا آگاهی داشته باشید و چه مدت قصد دارید از آن استفاده کنید.

ما همچنین باید این واقعیت را در نظر بگیریم که بسیاری از سیستم های مدرن به ویژه سیستم های پرتابل مانند مک بوک ها امکان ارتقا RAM را ندارد.

ما در این مقاله دنیای RAM ها را ساده کرده و همه چیز را به چهار دسته تقسیم کرده ایم.

4 گیگابایت

این مقدار رم همان چیزی است که شما برای یک سیستم کامپیوتر پایه نیاز دارید. این مقدار رم حتی برای زمانی که از مرورگر کروم با تعداد زیادی زبانه استفاده کنید یا ویرایش ویدئوهای مختلف را انجام می دهید مناسب است و کار می کند.

توجه داشته باشید که این میزان رم برای یک سیستم بازی مناسب نیست.

8 گیگابایت

این مقدار رم به شما یک کامپیوتر همه جانبه می دهد که می تواند از عهده بازی یا ویرایش فیلم با کیفیت HD برآید. این مقدار حداقل پیشنهادی برای برنامه هایی مانند Adobe Photoshop ، Lightroom و Premiere Pro است.

مطمئنا اگر وقت زیادی را در برنامه های سنگین مانند فتوشاپ بگذرانید، محدودیت را احساس خواهید کرد ، اما قابل اجرا است.

16 گیگابایت

برای اکثر کاربران این میزان ram عالی است. شما می توانید برنامه های سنگین را در کنار هم اجرا کنید و فضای مورد نیاز برای ویرایش ویدئو 4K و بازی های سنگین داشته باشید.

رم +16 گیگابایت

اگرچه با ارتقای Ram از 8 گیگابایت به 16 گیگابایت تفاوت قابل توجهی را احساس خواهید کرد اما ارتقا رم از 16 گیگابایت به 32 یا بیشتر دیگر چشمگیر نیست. درعوض به آن نقطه ای می رسید که فکر کردن درباره RAM را متوقف می کنید و دیگر نگران آن نیستید.

به این نکته توجه داشته باشید که مقدار رم را باید متناسب با دیگر قطعات سیستم خود انتخاب کنید به نحوی که با آن ها سازگار باشد. در ادامه می توانید مقاله اسمبل کردن کامپیوتر را مطالعه کنید.

همچنین برای آشنایی بیشتر با رم ها و انتخاب رم مناسب می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

نکته نهایی این است که شما بیش از آنچه که فکر می کنید به RAM نیاز دارید. به خصوص با سیستم های مدرن که میزان رم زیادی را طلب می کنند.

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دکمه بازگشت به بالا