آموزش

آپدیت گوگل Duo برای افزایش کیفیت تماس تصویری

آپدیت گوگل Duo با تکنولوژی جدید همراه است!!

با توجه به شرایط پیش آمده در جهان ، شیوع ویروس Covid-19 باعث قرنطینه و خانه نشینی بسیاری از مردم جهان شد. در این راستا مردم برای انجام فعالیت های روزانه خود بیش از پیش نیازمند فضای مجازی و اینترنت شدند ، مستندات نشان می دهد که میزان مصرف مردم از اینترنت حداقل در ایران با افزایش چشمگیری رو برو بوده و در بازه ای پر مصرف ترین کشور بین کشور های درگیر کرونا بوده ایم.

پر مصرف ترین کشور از نظر اینترنت در زمان کرونا و قرنطینه

یکی از این مصرف ها استفاده از تماس های ویدیویی در بستر های متفاوت از اینستاگرام تا واتساپ و Duo که اپلیکیشن انحصاری گوگل برای اینکار می باشد، بوده است. بسیاری از افراد برای ارتباط با دوستان ، خانواده و همکاران در این بازه بخصوص از این نرم افزار استفاده کرده اند که این افزایش میزان کاربر باعث شد تا  گوگل تصمیم بگیرد که با یک آپدیت جامع این نرم افزار را بهبود ببخشد.

یکی از ویژگی های جدید این نرم افزار افزوده شدن کدک ویدیوی AV1 که کیفیت فیلم برای تماس های ویدیویی با سرعت اینترنت کم را بهبود می بخشد که قطعا این ویژگی در ایران بسیار کاربردی می باشد. این نرم افزار رقیب های فراوانی در این حوزه دارد، اما در درجه اول رقیب اصلی FaceTime در شرکت اپل می باشد، که در بررسی های جدید خود اعلام کرده که در هفته های اخیر شاهد افزایش 8 برابری مکالمه ها بوده است.

مهمترین ویژگی این آپدیت پشتیبانی از الگوریتم فشرده سازی AOMedia Video 1 است که به طور چشمگیر کیفیت تصاویر را بالا برده و تماس را پایدار تر می سازد. این فناوری فشرده سازی به صورت تخصصی برای تماس های ویدیویی با پهنای باند کم ساخته شده است. در تصویر زیر می توانید پیشرفتهای حاصل از این فناوری را هنگام استفاده از تماس ویدیویی با سرعت 30kbps مشاهده کنید:

آپدیت گوگل Duo برای افزایش کیفیت تماس تصویری

همانطور که مشاهده می کنید این حجم از تفاوت کیفیت در سرعت های پایین تر می تواند بسیار آزار دهنده باشد که با استفاده از ایین ویژگی می توانید با سرعت پایین و کیفیت بالا تماس برقرار کنید.

آپدیت گوگل Duo برای افزایش کیفیت تماس تصویری

رمزگذار ویدئویی AV1 یک الگوریتم فشرده سازی بسیار جدید است که از کدک VP9 که به طور معمول توسط سرویس های پخش آنلاین استفاده می شود ، کارآمد تر است. در حال حاضر Netflix به عنوان یکی از قدرتمند ترین سرویس های پخش آنلاین جهان شروع به جایگزینی VP9 با AV1 کرده و به دنبال آن نیز فیس بوک با انتشار یک  پست در سایت مهندسی خود میزان تفاوت این کدک را با کدک های قبلی بررسی کرد و نوید آن را داده که به زودی در سیستم های پخش آنلاین خود از این ویژگی استفاده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا