اخبارسیستم عاملویندوز

ویندوز سرور 2022 چه ویژگی هایی دارد؟

ویندوز سرور چیست؟

ویندوز سرور نام تجاری گروهی از سیستم عامل های سرور است که توسط مایکروسافت منتشر شده است. این شامل تمام سیستم عامل های ویندوز است که با نام “Windows Server” شناخته می شوند. ویندوز سرور ها معمولا برای ارائه خدمات به کاربران و کنترل شبکه های مشترک، برنامه ها و ذخیره داده ها مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه این مقاله از کالی بویز به معرفی جدیدترین نسخه ویندوز سرور 2022 خواهیم پرداخت.

ویژگی های Windows Server 2022

تیم مایکروسافت در روزهای اخیر از برخی ویژگی های ویندوز سرور 2022 رونمایی کرد که در حال پیش نمایش است. نسخه بعدی این نسخه در کانال سرویس بلند مدت (LTSC) مایکروسافت معرفی خواهد شد که به طور کلی در اواخر سال در دسترس خواهد بود. این نسخه شامل امنیت پیشرفته چند لایه، قابلیت های ترکیبی با Azure و یک پلت فرم انعطاف پذیر برای مدرن سازی برنامه ها با کانتینرها است.

امنیت پیشرفته چند لایه

با افزایش تعداد تهدیدات امنیت سایبری، ویندوز سرور 2022 شامل قابلیت های امنیتی جدید مانند سرور هسته امن و اتصال امن است.

سرور هسته امن محافظت از تهدیدات قدرتمندی را برای ایجاد امنیت چند لایه در سخت افزار و سیستم عامل فراهم می کند. این برنامه از Trusted Platform Module 2.0 و System Guard برای راه اندازی ایمن ویندوز سرور و به حداقل رساندن خطر آسیب پذیری سیستم عامل استفاده می کند.

سرور هسته امن همچنین دارای ویژگی های امنیتی مبتنی بر مجازی سازی (VBS) مانند Credential Guard و یکپارچگی کد محافظت شده توسط Hypervisor (HVCI) است. Credential Guard دفاع پیشگیرانه ای را برای دارایی های حساس مانند اعتبار ارائه می دهد و HVCI از امنیت سخت افزاری استفاده می کند تا از بدافزار پیشرفته در سیستم جلوگیری کند.

اتصال ایمن برای محافظت پیشرفته، یک لایه امنیتی اضافی را در حین حمل و نقل اضافه می کند. ویندوز سرور 2022 با پروتکل انتقال سریع متن امن (HTTPS) و امنیت لایه حمل و نقل (TLS) 1.3 که بصورت پیش فرض فعال است، امنیت اتصال را بهبود می بخشد. کاربران همچنین می توانند ارتباطات سرور را با رمزگذاری استاندارد AES-256 که اکنون از پروتکل بلوک پیام سرور (SMB) و کنترل های بهتر پشتیبانی می کند، ایمن تر کنند.

قابلیت های ترکیبی با Azure

مایکروسافت اعلام کرده است که ما در حال ارائه قابلیت های جدیدی هستیم که به کاربران امکان می دهد با سرمایه گذاری های داخلی خود از نوآوری در ابر استفاده کنند. Azure Arc و Storage Migration Service دو قابلیت ترکیبی اصلی هستند که با ویندوز سرور 2022 بهترین عملکرد را دارند.

Azure Arc کاربران را قادر می سازد تا از طریق یک صفحه کنترل واحد در Azure، ویندوز سرور را در محل، در حاشیه یا در محیط های چند ابری مدیریت، ایمن و اداره کنند. از طریق Azure Arc، مشتریان می توانند به راحتی از قابلیت های مدیریت Azure مانند Azure Policy ، Azure Monitor و Azure Defender برای آن سرورها استفاده کنند.

علاوه بر این با چند کلیک ساده در Windows Admin Center می توانید اتصال به Azure Arc را فعال کنید. همچنین مایکروسافت Windows Admin Center v2103 را با بهبود قابل توجهی در مدیریت ماشین مجازی، نمایش ساده تر رویداد و بسیاری از به روزرسانی های دیگر ، بهبود بخشیده است. Windows Admin Center در پورتال Azure نیز موجود است.

Windows Server 2022 اتصال یکپارچه فایل های سرورهای داخلی به پرونده سرورهای Azure را افزایش می دهد. به روزرسانی های سرویس ذخیره سازی به مشتریان امکان می دهد تا سرورهای پرونده را از NetApp FAS به سرورهای ویندوز منتقل کنند. استفاده از سرویس Storage Migration برای انتقال داده ها به سرورها به مشتریان امکان می دهد تاخیر کم را حفظ کنند در حالی که اثر ذخیره سازی داخلی آنها را کاهش می دهند.

سیستم عامل انعطاف پذیر

کاربران از Windows Server برای اجرای برنامه های گسترده و توزیع شده استفاده می کنند. از این رو تیم مایکروسافت تمرکز بی وقفه ای را بر روی آوردن قابلیت ها و ابزارهای پلت فرم قرار داده است که سرعت توسعه دهنده و پشتیبانی از بارهای مهم تجاری مانند SQL Server را بهبود می بخشد.

منبع
microsoft

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا