میلیون‌ها پسورد کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام در خطر هک شدن

میلیون‌ها پسورد کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام داخل یک فایل متنی بدون استفاده از رمزنگاری خاص

فیسبوک اذعان دارد که گذرواژه های حساس صدها میلیون کاربر را نادیده گرفته است. این گذرواژه ها بیشتر مربوط به مشتری های فیسبوک میباشد. این افشاگری توانایی های شرکت فیسبوک را برای محافظت از اطلاعات کاربران خود تضعیف میکند، زیرا حفظ حریم خصوصی مهم ترین کارکرد یک شرکت است.

روز پنج شنبه، فیس بوک (FB) اعلام کرد که کلمه عبور صدها میلیون کاربر را به عنوان یک متن ساده در پایگاه داده داخلی ذخیره میکند که توسط کارمندان آن قابل دسترسی است.

این شرکت اعلام کرد که گذرنامه های معلق را در طی یک بررسی امنیتی در ماه ژانویه کشف کرده و تحقیقات را آغاز کرده است. متاسفانه فیسبوک اعلام نکرد که چه مدت رمز عبورها را به این شکل ذخیره کرده است.

بدین ترتیب میلیون‌ها پسورد کاربران بدون پشتیبانی امنیتی در دسترس عموم قرار گرفته است، هرچند تاکنون گزارشی درباره سوء استفاده از این پسوردها منتشر نشده است

پدرو کاناهواتی، معاون رئیس فیس بوک در روز پنج شنبه در پستی به نام “حفظ کردن پسورد” اعلام کرد که این کلمات عبور هرگز برای کس دیگری در خارج از فیس بوک قابل مشاهده نیست و ما هیچ شواهدی در دسترسی پیدا کردن افراد دیگر به رمزهای عبور را نداریم.

او افزود هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد می شود، فیس بوک معمولا رمزهای عبور افراد را مسدود می کند، بنابراین هیچ کس در شرکت نمی تواند آنها را ببیند.

این شرکت همچنین با مشکلات امنیتی زیادی مواجه است. در ماه سپتامبر در اثر حمله به فیس بوک اطلاعات خصوصی نزدیک به 50 میلیون کاربر شبکه اجتماعی به نمایش گذاشته شد. علاوه بر این، فیس بوک در ماه دسامبر اعلام کرد که عکس های شخصی 6.8 میلیون نفر را بدون اجازه خود کاربر در معرض دید قرار می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.