آموزش

آموزش کسب درآمد از یوتیوب (YouTube)

آموزش کسب درآمد از یوتیوب (YouTube)

در جهانی زندگی میکنیم که اینترنت در آن حکم رانی میکند و بسیاری از اتفاقات پیرامون ما به وجود اینترنت بستگی دارد. روزانه هزاران هزار داده و اطلاعات میان قاره ها رد و بدل میشود و با سرعتی در مقیاس صدم های ثانیه ارتباطات برقرار میشود. این شبکه جهانی پرطرفدار(اینترنت) بیشترین کاربران را نسبت به رسانه های قدیمی همچون تلویزیون و رادیو دارد. پس چه زیر ساختی بهتر از اینترنت جهت کسب درآمد در منزل و ارائه کردن هنر ما که بتواند بهترین و شاید هم کم زحمت ترین سود را از آن ما کند وجود دارد؟ در این مقاله روش های کسب درآمد از یوتیوب را بررسی خواهیم کرد.

کدام فضا برای کسب درآمد مناسب تر است؟

حالا سوال اینجاست که بین این همه پیامرسان و شبکه اجتماعی در کدام یک شروع به کار کنیم که موفق تر باشیم؟ اینجاست که باید بر اساس سلیقه، منطقه و کشور خود تصمیم بگیرید. (در صورتی که محتوای شما جهانی نباشد که اگر باشد باید بر سلیقه جهانی جلو رفت)

ولی بعضی هم برعکس این قضیه می شود و خودتان باید دست به کار شوید و جهت کسب درآمد بیشتر کاربران خود را در شبکه اجتماعی که طبق سلیقه، منطقه یا کشور شما نیست بالا ببرید و بتوانید با ترفند هایی فضای کاری خود را عوض کرده یا در فضای کاری شروع کرد که بتوان بیشترین سود را از یک کار مجازی در آورد.

برای اینکار هم میتوانید فقط در شبکه اجتماعی پرسود خود کار کرده و مخاطب جذب کرد و یا میتوان از شبکه اجتماعی پرطرفدار در منطقه خود جهت تبلیغ استفاه کنید. چون تبلیغ کردن میتواند موفقیت شما را به صورت بسیار شگفت انگیزی بالا ببرد. این مثال تا اینجا برای اثبات اینکه در یوتیوب (YouTube) موفق تر خواهید بود بسیار مناسب است و اینکه چگونه بتوانیم کاربران را به مکانی ناشناخته و غیر قابل دسترس هدایت کرد.

آموزش کسب درآمد از یوتیوب (YouTube)

اولین چیزی که باید همیشه به خاطر داشت این است که حرف اول را در یوتیوب (YouTube) محتوا می زند، مانند خیلی از شبکه های اجتماعی محتوای شما اگر ارزشمند باشد سود و درآمد شما هم بیشتر خواهد بود. محتوایی ارزشمند است که جذاب باشد و مخاطبان و دنبال کنندگان شما همیشه منتظر کار جدیدی از شما باشند و از محتوای شما لذت ببرند، و درآمد شما در بین همین بازدید ها هستند و فرصت های طلایی که برای کسب درآمد دارید.

چگونه در یوتیوب محتوای جذاب بسازیم؟

اولین قدم داشتن هدف در این فضا است. ابتدا باید علاقه و هدف خود را پیدا کنید و در مسیر خود حرکت کنید و به شدت از خارج شدن از مسیر کاری خود بپرهیزید. چون با این کار فقط مخاطبان خود را فراری میدهید.

به این فکر هم نیفتید که بخواهید همه مخاطبان را راضی کنید. چون چنین امری گاهی اوقات سخت و یا حتی غیر ممکن میشود و شما نمیتوانید برای تمام کاربران هر فضایی جذاب باشید.

همیشه سعی کنید محتوای شما متناسب با مباحث روز باشد. یعنی باید همیشه از وقایع و اتفاقات روز مطلع باشید و یا حتی بتوانید به نوعی آن ها را نقد و بررسی کنید، تا بعضی وقت ها بتوانید از برخی وقایع به نفع خود استفاده کنید جدا از از این نفع، مخاطب شما متوجه میشود که شما بسیار به روز هستید و این مورد برای شما یک فرصت است که محبوب تر شوید.

از جمله محتوا هایی که این روزها بازار داغی دارند و شما هم می توانید از آن ها استفاده کنید عبارتند از:

  • ویدیو های نقد و بررسی (جدیدترین تکنولوژی ها، گوشی ها، لپ تاپ ها، ابزارها و …)
  • ویدیو های مقایسه ای (مقایسه بین 2 چیز که تشابه زیادی دارند.)
  • ویدیو هایی که بهترین و بدترین دارند (برای مثال بهترین روش کسب درآمد در منزل چیست؟)
  • ویدیو های آشپزی و هنری (روش های پخت انواع غذاهای لذیذ مانند کباب که سرچ زیادی دارند.)
  • ویدیو های مربوط به بازی های کامپیوتری و موبایلی (ضبط ویدیو هنگام گیم بازی برای بیشتر افراد جذاب است.)
  • و …

چگونه کسب درآمد کنیم؟

1. تبلیغات

پرسود ترین و قوی ترین تجارت در فضای مجازی، تبلیغات است. با تبلیغ کردن محصولات یا خدمات به کاربران و بازید کنندگان خود بهترین سود را خواهید داشت.

دلیل اینکه این تجارت همیشه برای صاحبان کانال های یوتیوبی بسیار پسندیده است، این است که همیشه تقاضا برای تبلیغ وجود دارد و هیچ وقت سفارشات تبلیغ در سرویس تبلیغات یوتیوب قطع نمیشود. چون دائما افرادی جهت بالا بردن فروش خود تبلیغ میکنند و در این میان هم شما به درآمد خود رسیده اید و هم محصولات یا خدمات مشتری شما به فروش رفته و یک معامله سالم در این میان اتفاق افتاده است.

در این روز ها جدا از فضای مجازی در دنیای واقعی چنین معاملات دو سر بردی بسیار کم شده اند. این را به خاطر داشته باشید که درآمدی که سرویس تبلیغ یوتیوب به شما میدهد به دلار میباشد و این مورد میتواند درآمد شما را از آن چیزی که هست بیشتر کند.

شرایط تبلیغ چیست؟

ابتدا باید بدانید که باید حداقل 1000 عضو (Subscribe) در کانال یوتیوب خود داشته باشید و همچنین ویدیو شما باید 4000 دقیقه دیده شود. وگرنه اجازه تبلیغ ندارید. علاوه بر این باید در سرویس گوگل ادسنس هم عضو شده باشید تا درآمد شما پرداخت شود. به یاد داشته باشید که باید اطلاعات بانکی شما با حساب گوگل و یوتیوب شما یکی باشد حتی در صورت داشتن شریکی که خارج از ایران است.

این را هم به خاطر داشته باشید که یوتیوب کیفیت و جذابیت ویدئوی شما را چک میکند و هرچقدر بهتر و جذاب تر دیده شوید، هم یوتیوب امتیاز بالایی برای بالا رفتن درآمد شما میدهد و طبیعتا هم در چشم کاربران یوتیوب جذاب تر دیده میشوید و مخاطبان بیشتری کسب خواهید کرد.

چند نوع تبلیغ داریم و چگونه به کاربر نمایش داده میشوند؟
آموزش کسب درآمد از یوتیوب (YouTube)
آموزش کسب درآمد از یوتیوب (YouTube)
تبلیغات IN-STREAM
تبلیغات IN-STREAM

این تبلیغات در قبل یا میان پخش ویدئو به کاربر نشان داده میشود و 5 ثانیه کاربر حق جلو زدن و ندیدن این تبلیغ را ندارد. عموما به این صورت است که با کلیک کردن کاربر بر روی تبلیغ او را به صفحه اصلی تبلیغ انتقال می دهد.

تبلیغات IN-SLATE

تبلیغات IN-SLATE

این نوع از تبلیغ که مطمئنا بسیار دیده ایم تبلیغی است که قبل از پخش ویدئو به کاربر نشان داده میشود و تا چند ثانیه کاربر اجازه جلو زدن تبلیغ را ندارد و بعد از چند ثانیه گزینه جلو زدن تبلیغ برای کاربر نمایان میشود.

تبلیغات IN-SEARCH

تبلیغات IN-SEARCH در یوتیوب

این تبلیغات حالت Google Ads دارد و به صورت پنجره هایی کوچک در کنار کادر سرچ و کنار نتیجه های جستجوی کاربران ظاهر میشوند. مکان این تبلیغ همیشه یک مکان دقیق در صفحه نمیباشد و ممکن است کاربر بعد از جستجوی خود آن را ببیند.

تبلیغات IN-DISPLAY

تبلیغات IN-DISPLAY

این تبلیغ در کنار ویدئویی که کاربر در حال تماشای آن است نمایان میشود و در کنار مطالب پیشنهادی و مرتبط به ویدئو دیده میشود.

2. واسطه گری در فروش

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از یوتیوب (YouTube)، فروش واسطه ای است. در فروش واسطه ای کار به این نحو است که شما با سهیم شدن در فروش محصولات یا خدماتی میتوانید سود کنید. این کار را با تبلیغ کردن محصول یا خدمت موردنظر کانال یوتیوب خود هم فروش را برای دیگران آسان کنید و هم سودی از این فروش خواهید کرد. یا حتی میتوانید محصولاتی را خریداری کنید و خودتان تبلیغ آن را بکنید.

3. ساخت یک کسب و کار جدید

کار در عرصه مجازی بسیار آسان و کم دردسر است یا حداقل نسبت به فضای واقعی زحمت و دردسر کمتری دارد. طبیعی است که صاحب چنین کانال یوتیوبی مشغله های کمتری داشته باشد. (البته درباره همه این مورد صدق نمی کند) و این زمان و حوصله باقی را میتوان به دید یک فرصت طلایی نگاه کرد که میتوان در کنار این شغل یک کسب و کار (که اگر کاملا از نوع مجازی باشد درآمد بیشتری خواهید داشت) ساخت که میتوانید به راحتی برای خود تبلیغ کرده و مشتری های خود را داشته باشید.

فعال کردن کسب درآمد از یوتیوب

برای فعال کردن کسب درآمد از یوتیوب، ابتدا به تنظیمات کانال یوتیوب رفته و بر روی گزینه My Channel کلیک کنید و سپس گزینه Customize Channel را انتخاب می کنید.

همانند تصویر زیر در صفحه باز شده گزینه View additional features را انتخاب می کنید.

فعال کردن کسب درآمد از یوتیوب

سپس در آخر بر روی گزینه Monetization کلیک کرده و آن را فعال می کنیم. به این منظور گزینه Enable را انتخاب می کنیم. کار تمام است و کسب در آمد از یوتیوب شما از طریق تبلیغات برای شما فعال شده است.

فعال کردن کسب درآمد از یوتیوب

چگونه درآمد خود را دریافت کنیم؟

همان طور که میدانید یوتیوب زیر مجموعه شرکت گوگل است و تحت مالکیت این شرکت کار می کند به همین خاطر شرکت گوگل محدودیت هایی علیه کشور عزیزمان ایران قرار داده است و شما نمیتوانید مبلغ دریافتی را بدون واسطه از یوتیوب بگیرید.

به همین دلیل نیاز به واسطه هایی دارید که در این میان برای شما واسطه گری کنند و این واسطه گری را میتوان به مواردی همچون احراز هویت شدن ، دریافت سهم شما از تبلیغات و تبدیل ارز به پول دلخواه شما اشاره کرد.

هر واسطه ای هم سهم خود را از این کار میخواهد و باید قبل از شروع کار خود این موارد را بررسی کرده و سهمی که به شما میرسد را محاسبه کنید یا حتی واسطه های خود را انتخاب کنید تا در آینده به مشکلاتی از قبیل بی اعتبار یا جعلی بودن واسطه ها و یا حتی کم بودن درآمد شما نسبت به زحمت تولید محتوا پیش نیاید.

امیدوارم از این مطلب لذت کافی را برده باشید.

علی خواجه نعمت

دانشجوی رشته نرم افزار ، علاقه مند به تست نفوذ و امنیت سایبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا