برنامه نویسیپایتون

دانلود پروفایل اینستاگرام با پایتون

چگونه پروفایل اینستاگرام را دانلود کنیم؟

در این مطلب به موضوع “دانلود پروفایل اینستاگرام” پرداخته و یاد خواهیم گرفت که چگونه می توانیم با استفاده از کدهای پایتون عکس پروفایل اینستاگرام هر شخص را دانلود کنیم.

برای بارگیری پروفایل های اینستاگرام از حساب های عمومی یا خصوصی ما از ماژول instaloader استفاده می کنیم. همچنین برای خواندن و نمایش تصویر از ماژول Pillow استفاده می کنیم که از فرمت های مختلف تصویر مانند png ، jpg ، bitmap پشتیبانی می کند. در اینجا از آن برای خواندن و نمایش تصویر استفاده می شود. برای تعامل با پرونده های سیستم با کمک توابع مختلف نیز از ماژول os استفاده می کنیم.

نصب و راه اندازی

ابتدا از طریق دستورات زیر اقدام به نصب ماژول های مورد نیاز کنید:

pip install instaloader
pip install Pillow
همچنین توجه داشته باشید که Instaloader یک ماژول آنلاین مبتنی بر اینترنت است بنابراین قبل از اجرای کد زیر باید به اینترنت متصل باشید.

کد برنامه

دانلود پروفایل اینستاگرام

خروجی این برنامه Enter Username است که باید یک نام کاربری را جهت دانلود تصویر پروفایل آن وارد کنیم.

دانلود پروفایل اینستاگرام با پایتون

پس از اجرای کد فوق ، تصویر پروفایل را بارگیری کرده و با ایجاد پوشه ای با همان نام کاربری اینستاگرام در دایرکتوری فعلی، آن را ذخیره می کند.

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام ببخشید یک سوال داشتم. من ماژول instaloader رو دانلود کردم (هزاران بار) ولی هی ارور میده که همچین ماژولی پیدا نشد. میشه لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا