سیستم عاملویندوز

نحوه دانگرید از ویندوز 11 به ویندوز 10

نحوه دانگرید از ویندوز 11 به ویندوز 10

ممکن است بعد از ارتقا ویندوز 10 به ویندوز 11 ، برخی از افراد ناراضی بوده و همان ویندوز 10 را ترجیه دهند ، در صورتی که کمتر از ده روز از ارتقاء سیستم عامل شما می گذرد ، ویندوز 11 دارای یک سوئیچ داخلی است که به شما کمک می کند تا به ویندوز 10 بازگردید. ما در ادامه نحوه دانگرید از ویندوز 11 به ویندوز 10 را بررسی میکنیم.

چرا از ویندوز 10 استفاده کنیم؟

این می تواند دلایل متعددی داشته باشد ، ممکن است سخت افزار کامپیوتر شما با ویندوز 11 تطابق نداشته باشد یا آنچه در منوی ویندوز 11 وجود دارد را دوست نداشته باشید.

احتمالا بخواهید به دلایل زیر به ویندوز 10 پایبند باشید:

  • ویندوز 10 تا اکتبر 2025 به طور کامل پشتیبانی می شود: این شامل همه به روز رسانی های خاص و معمولی و ویژگی های امنیتی است.
  • از ویندوز 10 می توان پس از 2025 استفاده کرد: به روز رسانی های امنیتی ویندوز 10 پس از 2025 حداقل برای دو سال دیگر ادامه خواهد یافت. این بدان معناست که می توان حداقل تا سال 2027 از آن استفاده کرد.
  • ویژگی های محبوب ویندوز 11 در ویندوز 10 پشتیبانی می شود: بسیاری از ویژگی های ویندوز 11 به نوعی در ویندوز 10 پشتیبانی می شوند ، از جمله snap layouts و multiple desktops.

نحوه برگشت به ویندوز 10 قبل از 10 روز

کسانی که دستگاه خود را به ویندوز 11 ارتقا داده اند ، ده روز فرصت دارند تا به ویندوز 10 برگردند. برای این کار در دستگاه Windows 11 خود به میر Settings -> System رفته و بر روی گزینه Windows Update در پایین کلیک کنید تا به Additional options -> Recovery برسید.

نحوه دانگرید از ویندوز 11 به ویندوز 10 قبل از 10 روز

یک آیتم جدید منو با عنوان Recovery options ظاهر می شود. در این قسمت روی گزینه Go back کلیک کنید. همچنین می توانید با استفاده از منوی جستجوی ویندوز 11 مستقیماً Go back را جستجو کنید.

نحوه دانگرید از ویندوز 11 به ویندوز 10 قبل از 10 روز

به محض کلیک روی Go back ، یک صفحه آبی رنگ Getting things ready نمایان می شود. برای این کار باید چند ثانیه صبر کنید.

نحوه دانگرید از ویندوز 11 به ویندوز 10 قبل از 10 روز

قبل از بازگشت ، یک نظرسنجی دریافت خواهید کرد که باید دلیل بازگشت به ویندوز 10 را بیان کنید. همچنین فضایی برای ارائه بازخورد شخصی شما در مورد ویندوز 11 وجود دارد.

نحوه بازگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10

از شما خواسته می شود تا در Windows 11 بروزرسانی ها را بررسی کنید. برای ادامه روی No, thanks کلیک کنید.

نحوه بازگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10

صفحه هشدار دهنده ای مبنی بر اینکه نمی توانید از کامپیوتر خود تا زمان به روزرسانی استفاده کنید و باید برخی از برنامه ها را دوباره نصب کنید ظاهر می شود. برای ادامه روی Next کلیک کنید. شما باید از فایل های خود پشتیبان داشته باشید حتی اگر دانگرید به ویندوز 10 باعث از بین رفتن اطلاعاتتان نشود.

نحوه بازگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10

در صورت نیاز به ورود به سیستم ویندوز 10 ، رمز عبور دستگاه خود را فراموش نکنید.

نحوه بازگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10

هنگامی که روی Go back to Windows 10 کلیک می کنید ، نمی توانید روند دانگرید را قطع کنید.

در هنگام دانگرید یک صفحه آبی یا سیاه برای مدت طولانی ظاهر می شود. اگر دستگاه را با استفاده از دکمه Power خاموش کنید ، ویندوز 11 راه اندازی مجدد می شود.

نحوه بازگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10

نحوه برگشت به ویندوز 10 بعد از 10 روز

راه دیگر برای برگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10 ، نصب مجدد ویندوز 10 می باشد. مانند تنظیم مجدد کارخانه ، این امر باعث حذف کامل ویندوز 11 از سیستم شما و نصب یک نسخه جدید از ویندوز 10 می شود.

همیشه به یاد داشته باشید که از فایل های ویندوز 10 و هرگونه اطلاعات مهم دیگر پشتیبان گیری کنید. می توانید این کار را در خود دستگاه ویندوز 11 انجام دهید. بعد از بوت ویندوز بر روی فلش ، با استفاده از کلیدهای بوت مناسب دستگاه خود مانند F2 ، F10 یا F12 دستگاه خود را بوت کنید و مراحل نصب ویندوز را طی کنید.

اگر دوباره تصمیم به بازگشت به ویندوز 11 را داشتید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید کافیست مقاله های نحوه آپگرید ویندوز 10 به ویندوز 11 از طریق ویندوز اینسایدر یا نحوه نصب ویندوز 11 با فلش USB را بخوانید.

امیدوارم از این پست استفاده کرده باشید.

منبع
maketecheasier

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا