اخبار

قطع مسیر فیبرنوری دیتاسنتر آسیاتک (برج میلاد)

قطع مسیر فیبرنوری دیتاسنتر آسیاتک (برج میلاد)

به دلیل قطع اتصال فیبر نوری دیتاسنتر آسیاتک (برج میلاد) در ساعت ۱۹:۳۷ جمعه ۲۰ تیرماه، بسیاری از وب سایت های ایرانی که از سرورهای ایرانی استفاده می کنند و در این دیتاسنتر واقع شده‌اند، با اختلال مواجه هستند.

قطع فیبر نوری شهرداری متعلق به سازمان فناوری اطلاعات شهرداری باعث از دسترس خارج شدن برخی سایتهای کشور از جمله سایت ماهنامه پیوست شده است.

پیگیری‌های نشان می‌دهد قطع مسیر فیبر بین برج میلاد و ساختمان شرکت زیرساخت (ال سی‌ تی) باعث شدi تا سایت‌هایی که در دیتاسنتر شرکت آسیاتک نگهداری می‌شوند از دسترس خارج شوند. در تماس با پشتیبانی شرکت آسیاتک کارشناسان این شرکت اعلام کردند که در حال حل این موضوع به کمک شهرداری هستند.

طبق اطلاعات دریافتی مسیر قطع شده که متعلق به سامان فاوای شهرداری تهران است بدون مسیز جایگزین بوده است.

شب گذشته هم برخی دیگر از سایت‌های داخلی کشور از جمله سایت وزارت ارتباطات و سرویس‌هایی مانند آپارات از دسترس خارج یا با اختلال مواجه شدند که امکان دسترسی به آنها با مشکل مواجه شده بود.

در هفته گذشته قطع مسیرهای فیبر خارج از کشور هم باعث شد تا کاربران با اختلال‌های شدید اینترنتی روبه‌رو شوند. برای نمونه چهارشنبه شب گذشته عضو هیات مدیره شرکت زیرساخت در توییتر خود اعلام کرد که دلیل اختلال گسترده اینترنت کشور به دلیل قطعی اینترنت در خارج از مرزهای ایران به ویژه در ارمنستان و ترکیه است. قرار بود در مورد این اختلال جزییات مشخصی منتشر شود که هنوز گزارش جامعی در این خصوص منتشر نشده است.

نرگس مدحی

علاقه مند به مباحث کامپیوتر و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا