آموزش

فعال کردن حالت تاریک در گوشی های مختلف

Night Mode در گوشی های تلفن همراه

فعال کردن حالت تاریک (Night Mode) در گوشی های مختلف

بعد از رواج نرم افزارها میان مردم و فاصله گرفتن آن ها از حالت کامندی (خط فرمان) و رفتن به سمت دنیای گرافیکی، رفته رفته UI (واسط کاربری) هم به مرور زمان پیشرفته تر از قبل شده است و به همین دلیل شرکت های برنامه نویسی و برنامه نویسان همیشه به دنبال این بودند که با بهترین گرافیک در نرم افزارهای خود از همدیگر پیشی بگیرند و در جذب کاربر موفق تر باشند. به این دلیل که برای کاربران مهمترین گزینه برای نرم افزار مناسب داشتن واسط کاربری حرفه ای و در عین حال ساده و دارای جلوه ها و رنگ های زیبا و دلنشین است تا کاربر را خسته نکند و کاربر در حین کار با آن لذت ببرد.

با پیشرفت روز افزون علوم کامپیوتر در سالهای اخیر شرکت های مختلف نرم افزاری به رقابت با هم پرداختند که این امر منجر به ایجاد تحولات عظیمی در بهبود بخشیدن سیستم عامل های امروزی شدند که طی دو سال گذشته حاصل یکی از این تغییرات، ایجاد واسط کاربری مناسب از نگاه روانشناسی و علم پزشکی بود به این صورت که جلوه نمایشی برنامه ها به حالت تاریک یا شب درآمده و این قابلیت در اکثر نرم افزارها با عنوان theme یا پوسته ظاهری معرفی شد. اعمال این رنگ در صفحه نمایشگر باعث می شود کاربر از خیره شدن به آن در زمان طولانی دچار سردرد و یا چشم درد نشود.

فعال کردن حالت تاریک در گوشی های مختلف

بعد از اینکه شرکت های سازنده سیستم عامل هایی چون اندروید و iOS متوجه این کمبود در سیستم عامل های موبایل شدند این قابلیت مهم را به واسط کاربری سیستم عامل هایشان اضافه کردند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه حالت تاریک را در سیستم عامل های موبایل فعال کنید.

فعال کردن حالت تاریک در سیستم عامل اندروید

حالت تاریک از اندروید 9 به بعد به گوشی های اندرویدی اضافه شده است و در برخی از برند های مختلف گوشی با نام Night Mode (حالت شب) شناخته می شود.

شما می توانید بدون ورود به تنظیمات گوشی حالت تاریک را از نوار اعلان در گوشی اندروید خود فعال کنید. بر اساس انواع برند گوشی و تفاوت میان واسط های گرافیکی آن ها و یا حتی زبان مورد استفاده گوشی هم میتواند در محل قرارگیری ، بودن یا نبودن این گزینه مهم واقع شود.

فعال کردن حالت تاریک در سیستم عامل اندروید

1. در صورت نبودن گزینه میتوانید با رفتن به تنظیمات روی گزینه Display کلیک کنید.

فعال کردن حالت تاریک در سیستم عامل اندروید

2. سپس وارد گزینه Night Mode (حالت شب) شوید.

فعال کردن حالت تاریک در سیستم عامل اندروید

3. حال می توانید این قابلیت را روشن کنید. حتی میتوانید جهت فعال شدن خودکار این حالت آن را زمان بندی کنید.

فعال کردن حالت تاریک در سیستم عامل اندروید

فعال کردن حالت تاریک در سیستم عامل iOS (آیفون)

1. برای فعال کردن این حالت در گوشی های تلفن آیفون یا همان iOS باید به تنظیمات (settings) دستگاه وارد شده و سپس گزینه Display & Brightness را انتخاب کنیم.

فعال کردن حالت تاریک در سیستم عامل iOS (آیفون)

2. بعد از ورود به این گزینه حالت روشن را به حالت تاریک تغییر میدهیم.

فعال کردن حالت تاریک در سیستم عامل iOS (آیفون)

با استفاده از این حالت میتوانید شب ها و یا در محل های تاریک از تلفن همراه خود بدون سردرد و چشم درد استفاده کنید. امیدوارم از این آموزش لذت کافی رو برده باشید.

علی خواجه نعمت

دانشجوی رشته نرم افزار ، علاقه مند به تست نفوذ و امنیت سایبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا