آموزش

چگونه حالت تاریک اینستاگرام را فعال کنیم؟

چگونه حالت تاریک اینستاگرام را فعال کنیم؟

همینطور که همه ما میدانیم نور زیاد صفحه نمایش موبایل در دراز مدت به چشم انسان آسیب هایی وارد میکند، و اگر در تاریکی بیش از حد به صفحه نمایش با نور بالا خیره شوید این آسیب بسیار بیشتر خواهد بود. برای اینکه چشمان شما از این آسیب در امان باشند باید زمان کمتری به صفحه نمایش نگاه کنید و یا از حالت تاریک سیستم عامل یا برنامه ها استفاده کنیم و حتی کم کردن نور صفحه میتواند تا حدودی جلوی این آسیب را بگیرد.

حالت تاریک چگونه آسیب به چشم را کم میکند؟

صفحه نمایش ها از پیکسل هایی تشکیل شده اند که با تغییر رنگ در این پیکسل ها تصاویر در صفحه به نمایش در می آیند، و اگر این پیکسل ها رنگ های سفید و روشن را به نمایش بگذارند نور زیاد آنها به مرور آسیب زیادی به چشم وارد میکنند و هر چقدر رنگ های پیکسل ها متمایل به مشکی و تیره باشند اشعه های بسیار کمتری به چشم برخورد میکنند.

چگونه در اینستاگرام حالت تاریک را فعال کنیم؟

همان گونه که گفته شد حالت تاریک به صورت قابل توجهی آسیب به چشمان کاربران را کم میکند. حالا چگونه میتوان این حالت را در اینستاگرام استفاده کرد؟ برای فعال کردن حالت تاریک دو راه وجود دارد:

فعال کردن حالت تاریک در تنظیمات موبایل

با فعال کردن این حالت برخی برنامه ها از جمله اینستاگرام به صورت خودکار حالت تاریک را فعال میکنند (برای استفاده از این روش میتوانید از مطلب فعال کردن حالت تاریک در گوشی های مختلف کمک بگیرید)

فعال کردن حالت تاریک از طریق برنامه اینستاگرام

برای فعال کردن این گزینه در برنامه ابتدا باید وارد منوی اکانت خود شده و سپس گزینه Settings را انتخاب میکنیم. بعد از ورود به منوی تنظیمات وارد بخش Theme شده و در بخش Theme گزینه Dark را انتخاب می کنیم.

توجه داشته باشید که گزینه Light به معنای حالت روشنایی، Dark یعنی تاریک و گزینه System Default بر اساس حالتی است که در تنظیمات انتخاب کرده اید.

امیدوارم از این آموزش لذت کافی رو برده باشید.

علی خواجه نعمت

دانشجوی رشته نرم افزار ، علاقه مند به تست نفوذ و امنیت سایبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا