آموزش

ذخیره سایت در قالب PDF

چگونه یک سایت را در قالب PDF ذخیره کنیم؟

شما چند روش برای تبدیل سایت به PDF دارید که در ادامه دو روش کاربردی را با هم بررسی میکنیم. روش اول تبدیل به صورت آنلاین است که به کمک سایت هایی مانند PDFmyURL و cloudconvert یک صفحه سایت را به PDF تبدیل می کنیم. روش دوم نیز استفاده از قابلیت خود مرورگر است که تبدیل با آن به آسانی انجام می شود.

تبدیل سایت به PDF با مرورگر

اولین کاری که باید انجام دهید رفتن به صفحه سایت مورد نظر برای ذخیره است. وقتی یک صفحه سایت را به صورت PDF با مرورگر ذخیره می کنید، تمام قسمت های قابل مشاهده ذخیره می شوند. با این حال ، در بسیاری از موارد قالب بندی واقعی محتوای صفحه وب به دلیل تبدیل به PDF تغییر می کند. پس از ورود به صفحه سایت مورد نظر، روی سه نقطه بالا سمت راست بزنید و Print را انتخاب کنید.

تبدیل سایت به PDF با مرورگر

در پنجره باز شده Destination را روی Save as PDF قرار دهید. با گزینه Pages می توانید انتخاب کنید تمام صفحه به PDF تبدیل شود یا صفحه های محدود را برای این کار انتخاب کنید. با گزینه Layout طولی یا عرضی بودن PDF را مشخص کنید. برای مشاهده تنظیمات بیشتر روی More setting کلیک کنید. در نهایت روی Save کلیک کنید و مسیر ذخیره را مشخص کنید.

تبدیل سایت به PDF با مرورگر

اکنون می توانید به هر صفحه وب مورد نظر خود بروید و آن صفحه را به صورت PDF در مرورگر ذخیره کنید. این امر باعث می شود در هر زمان و مکان حتی به صورت آفلاین و بدون اینترنت به صفحه سایت مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

تبدیل سایت به PDF به صورت آنلاین

اگر شما نیاز به ایجاد PDF از سایت های زیادی را دارید، استفاده از سایت PDFmyURL گزینه خوبی است. اولین کاری که انجام می دهید مراجعه به وب سایت pdfmyurl.com است. می توانید یک URL از صفحه سایتی که می خواهید آن را به PDF تبدیل کنید را در این سایت قرار دهید و سپس پی دی اف آن را دانلود کنید. این سایت گزینه های سفارشی زیادی دارد که می توانید آن را تغییر دهید از جمله اندازه صفحه و مسدود کردن تبلیغات.

تبدیل سایت به PDF به صورت آنلاین

همچنین سایت های دیگری همانند cloudconvert و web2pdfconvert نیز وجود دارند که می توانید URL صفحه سایت مورد نظر خود را کپی و سپس در آن ها قرار دهید تا نسخه PDF آن را دانلود کنید.

تجربه ما نشان می دهد استفاده از ابزارهای آنلاین عملکرد بهتری نسبت به مرورگرها دارند و وظیفه تبدیل و ذخیره سازی به صورت PDF را بهتر انجام می دهند. بنابراین به شما توصیه می کنیم از سایت های معرفی شده برای ذخیره سایت در قالب PDF استفاده کنید.

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا