جلوگیری از هک و افزایش امنیت سازمان ها

هک و امنیت سازمان ها

سلام و درود خدمت کاربران محترم وب سایت کالی بویز. امروز با یک سایت کاربردی آشنا می شویم که نظارت بر زیرساخت ها و کشف منابع ناشناخته در هر نقطه از اینترنت را برای ما خیلی آسان می کند.

معرفی وب سایت Censys.io

محافظت از چیزی که در مورد آن اطلاع نداریم برای ما سخت خواهد بود. برای جلوگیری از هک شدن، شما باید یک نمای کامل از هر سرور و دستگاه های در معرض اینترنت داشته باشید. با Censys، شما می توانید زیرساخت های شناخته شده شرکت را نظارت کنید.

برای به دست آوردن دید جامع از دارایی های یک سازمان، به اطلاعاتی مانند زمان واقعی در مورد هر سرور، میزبان و دامنه متصل به اینترنت نیاز دارید. با استفاده از این اطلاعات، می توانید زیرساخت های ناشناخته را کشف کنید، دارایی های شناخته شده را مشاهده کرده و آسیب پذیری ها را پیدا کنید تا بتوانید آنها را رفع کنید.

 

Censys اطلاعات اینترنتی را در مورد هر میزبان آنلاین جمع آوری می کند و اطلاعات را با اطلاعات امنیتی که شما نیاز دارید غنی می کند و سطح بینش لازم برای ایمن سازی شرکت را به شما می دهد. با این اطلاعات، شما همه چیزهایی را که نیاز دارید به دست خواهید آورد مانند تجزیه و تحلیل زیرساخت ها، سرمایه گذاری غیرمستقیم، جلوگیری از فیشینگ و جعل هویت نام تجاری، ردیابی دشمنان شناخته شده و جلوگیری از تهدیدات.

شما میتوانید خروجی داده Censys برای سازمان خود را به صورت API، SQL یا JSON ذخیره کنید.

چشم انداز جهانی اینترنت

Censys داده ها را از منابع مختلفی جمع آوری می کند از جمله:

  • Internet-wide network scanning(اسکن شبکه در سراسر جهان)
  • Certificate Transparency logs(گزارش های شفافیت گواهی)
  • Routing registries(مسیر یابی رجیستری)
  • DNS lookups(جستجوهای DNS)
  • Geolocation data(داده های مربوط به موقعیت جغرافیایی)

Censys همچنین به شما کمک می کند تا از شرکت خود در برابر حملات فیشینگ با یافتن وب سایت های غیر مجاز که با نام تجاری خود جعلی هستند محافظت کنید. مهاجمان متقلب می توانند هر دستگاه یا میزبان سازمان شما را آنلاین پیدا کنند. به منظور محافظت در برابر این تهدیدات، شما باید در مورد کسب و کارتان به همان اندازه بینش عملی و دید بیشتری داشته باشید.

میتوان این وب سایت را به همراه وب سایت shodan یک مرجع عالی برای افزایش امنیت سازمان ها معرفی کرد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.