رپورتاژ آگهی

خرید سایت یا کدنویسی؟ بررسی مزایا و معایب آنها

خرید سایت یا کدنویسی؟ بررسی مزایا و معایب آنها

امروزه اهمیت داشتن یک وبسایت برای همه ما آشکار است و میدانیم که بخش بزرگی از کسب و کارها را سایت ها مدیریت میکنند. اگر شما هم صاحب یک کسب و کار هستید، احتمالا به این موضوع فکر کرده اید که یک سایت برای کسب و کار خود تهیه کنید. اما سوالی که مطرح میشود این است که خرید سایت آماده بهتر است یا سایت اختصاصی؟ هر کدام چه مزایا و چه معایبی دارند؟ در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم و یک مقایسه ای بین خرید سایت آماده و سایت کدنویسی داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ سوال های خود را بیابید.

خرید سایت وردپرسی

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا است که امروزه در طراحی سایت از آن استفاده میکنند. به این منظور که کاربران میتوانند با این ابزار سایت های فروشگاهی، سایت های شرکتی، سایت های آموزشی و حتی سایت شخصی خود را راه اندازی کنند. کار کردن با وردپرس بسیار آسان است و همین امر سبب شده اغلب سایت های فروشگاهی و شرکتی از این ابزار قدرتمند برای راه اندازی سایت خود استفاده کنند.

خرید سایت (آماده) چه مزایا و معایبی دارد؟

خرید سایت یا کدنویسی؟ بررسی مزایا و معایب آنها

ابتدا به ذکر مزایای خرید سایت میپردازیم:

 • هزینه کمتر: وردپرس یک ابزار متن باز است وهزینه خرید سایت بسیار کمتر از هزینه سایت اختصاصی (کدنویسی) است. اگر میخواهید برای کسب و کار خود یک سایت با هزینه کم تر راه اندازی کنید، خرید سایت گزینه خوبی است که به شما پیشنهاد میشود.
 • وجود قالب ها و افزونه های متنوع: وردپرس به دلیل گسترده بودن، دارای قالب های بسیار متنوعی است و شما میتوانید مطابق با سلیقه خود، یکی از قالب های موردنظر خود را با هزینه بسیار کم خریداری کنید و از آن لذت ببرید. همچنین پلاگین های مختلفی وجود دارد که هر کدام کارایی منحصر به فردی دارند، شما با نصب کردن هر کدام از این افزونه ها میتوانید از امکانات بیشتری بهره مند شوید.
 • راه اندازی سریع تر: سایت های آماده به دلیل استفاده از سیستم های مدیریت محتوا در مدت زمان کمتری راه اندازی میشوند. البته برآورد مدت زمان طراحی سایت به عوامل مختلفی از جانب سایت ساز موردنظر بستگی دارد ولی در اغلب موارد کمتر از یک هفته سایت مورد نظر آماده است، این درحالی است که برای تحویل سایت کدنویسی شده به حداقل 1 ماه زمان نیاز است. شما با خرید سایت آماده از کلیک زرد میتوانید سایت خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت دریافت کنید.

معایب خرید سایت (آماده)

 • اختصاصی نبودن قالب: یکی از مهم ترین معایبی که سایت های آماده دارند، این است که اغلب مشتریان از اختصاصی نبودن قالب سایت خود راضی نیستند. به دلیل اینکه قالب های مختلفی در سایت ها به فروش میرسد، طبیعی است که چندین سایت مختلف قالب های مشابهی داشته باشند. البته برای حل این مشکل شما میتوانید سفارش طراحی یک قالب اختصاصی بدهید به گونه ای که مشابه قالب شما در هیچ سایت دیگری وجود نداشته باشد.
 • خطر نقض امنیتی: یکی دیگر از مهم ترین معایب خرید سایت آماده، امنیت پایین وردپرس است. با این حال که وردپرس دائما مسائل امنیتی خود را ارتقا میدهد اما باز هم ممکن است برخی از افزونه ها از لحاظ امنیتی وضعیت مناسبی نداشته باشند و نصب آن ها باعث بروز مشکلات امنیتی در سایت شود. لذا بهتر است هنگام استفاده از افزونه، به تاریخ بروزرسانی آن، سازگاری بودن با وردپرس و موارد دیگر توجه کنیم.
 • سرعت کمتر: سرعت یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید سایت است. سایت های آماده در مقایسه با سایت های کدنویسی شده سرعت پایین تری دارند که این مورد نیاز به اصلاح دارد و هنگام تهیه سایت به سرعت لود آن و موارد دیگر حتما توجه کنید. این درحالی است که کلیک زرد به صورت پیش فرض سایت هایی با بالاترین سرعت ممکن را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

در ادامه به بررسی سایت های کدنویسی میپردازیم.

خرید سایت کدنویسی

خرید سایت کدنویسی همان طور که از نامش پیداست، به سایت هایی اشاره دارد که توسط یک تیم برنامه نویسی کدنویسی شده است. این سایت ها مانند سایت های آماده نیستند و کدهای آن ها در دسترس عموم قرار ندارند و به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار میگیرد. شرکت های برنامه نویسی با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف سایت شما را آماده میکنند. در این روش طراح سایت با درنظر گرفتن نیازهای شما، یک سایت دقیقا مطابق با اهداف شما تحویل میدهد.

خرید سایت کدنویسی چه مزایا و معایبی دارد؟

خرید سایت یا کدنویسی؟ بررسی مزایا و معایب آنها

ابتدا به ذکر مزایای سایت کدنویسی میپردازیم:

 • طراحی اختصاصی مطابق با سلیقه شما: همان طور که اشاره شد در این روش مطابق با نیاز های شما یک سایتی طراحی میشود که فاقد بخش های اضافی است. با این روش یک وبسایت کاملا منحصر به فرد دارید و میتوانید به کسب و کار خود ادامه دهید.
 • سرعت بالا: سایت های کدنویسی شده سرعت بیشتری در مقایسه با سایت های آماده دارند. دلیل این سرعت بالا این است که تمام موارد مورد نیاز از قبل برنامه نویسی شده اند و نیاز به نصب هیچ افزونه ای نیست. درحالیکه برای بهره مندی از خدمات وردپرس حتما باید افزونه های مختلفی را نصب کنیم که این منجر به کاهش سرعت آن میشود.

معایب سایت های کدنویسی

 • هزینه بسیار بالا: هزینه خرید سایت کدنویسی بسیار بالاتر از هزینه خرید سایت آماده است و شما باید هزینه بسیاری را متحمل شوید تا بتوانید یک سایت اختصاصی دریافت کنید. در این روش، تیم برنامه نویسی هزینه زیادی را بابت طراحی سایت، برنامه نویسی بک اند و فرانت اند از شما دریافت خواهد کرد.
 • وابسته بودن به برنامه نویس: فرض کنید که میخواهید یک ویژگی جدید به سایت خود اضافه کنید، آیا خودتان قادر به انجام این کار هستید؟ اگر از دانش برنامه نویسی چیزی نمیدانید قطعا قادر به انجام چنین کاری نخواهید بود. درنتیجه برای اضافه کردن یک ویژگی کوچک باید دوباره با برنامه نویس سایت خود صحبت کنید و هزینه های بیشتری را برای انجام این کار پرداخت کنید تا امکانات مورد نظر اضافه شود. این درحالی است که در وردپرس تنها با زدن چند کلیک میتوانید افزونه مورد نظر را نصب کنید.
 • نیاز به زمان بیشتر برای طراحی: بدیهی است که برای طراحی سایت اختصاصی تیم برنامه نویسی به مدت زمان بیشتری نیاز دارند. لذا اگر برای راه اندازی سایت خود عجله دارید و میخواهید هرچه سریع تر سایت خود را راه اندازی کنید و از کسب و کار اینترنتی عقب نمانید، این روش به شما پیشنهاد نمیشود. طراحی سایت اختصاصی حداقل به 1 ماه زمان و در مواردی به 6 ماه الی 1 سال زمان نیاز دارد.

در این بخش به بررسی خرید سایت یا کدنویسی؟ بررسی مزایا و معایب آنها اشاره کردیم و تلاش کردیم که یک مقایسه درستی بین این دو روش داشته باشیم. حال امیدواریم که پاسخ سوال خود را پیدا کرده باشید که خرید سایت بهتر است یا سایت کدنویسی؟ و هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

و اما درباره کلیک زرد

کلیک زرد یک مجموعه بسیار قوی در زمینه طراحی سایت های آماده در انواع مختلف فروشگاهی، شرکتی، آموزشی، گردشگری و… است. شما با خرید سایت آماده از کلیک زرد میتوانید به صورت رایگان به مدت یک هفته از دمو رایگان آن استفاده کنید و در صورت پسند خرید خود را نهایی کنید. شما با بررسی مزایا و معایب خرید سایت آماده و اختصاصی میتوانید انتخاب آگاهانه تری داشته باشید و از خدمات ما بهره مند شوید.

امتیاز ۵ از ۵ – ۲ رای
خرید سایت یا کدنویسی؟ بررسی مزایا و معایب آنهادر حال ثبت رای

نرگس مدحی

علاقه مند به مباحث کامپیوتر و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا