برنامه نویسیپایتون

ساخت ربات اینستاگرام با پایتون

چگونه یک ربات اینستاگرام بسازیم؟

اینستاگرام این روزها یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی است که روزانه اطلاعات و تصاویر زیادی در آن رد و بدل می شود. عده ای از آن برای کسب درآمد و عده ای نیز به عنوان سرگرمی استفاده می کنند. در هر صورت افراد به دنبال روش هایی برای جذب بیننده و افزایش تعداد لایک ها و فالوورهای خود هستند. احتمالا در مورد ربات هایی که صورت اتوماتیک باعث افزایش تعداد لایک ها و فالوور ها می شوند چیز های زیادی شنیده اید. در ادامه می خواهیم با استفاده از Instagram API و زبان برنامه نویسی پایتون ربات ساده ای برای انجام برخی کارهای اتوماتیک در اینستاگرام بسازیم. برای ساخت ربات اینستاگرام با پایتون از ماژول اوپن سورس InstaPy استفاده خواهیم کرد.

در قانون جدید اینستاگرام استفاده از ربات ها نقض قوانین محسوب شده و ممکن است پیج شما را تا مرز مسدود شدن ببرد.

نصب و راه اندازی

در ابتدا باید آخرین نسخه پایتون را در سیستم خود نصب داشته باشید. سپس برای کاربران لینوکس و ویندوز باید دستور زیر را در ترمینال و کامند لاین اجرا کنید.

pip install instapy

مقدمات InstaPy

ربات اینستاگرام با InstaPy

در این بخش نحوه ورود به حساب کاربری اینستاگرام با استفاده از InstaPy را خواهیم دید.

from instapy import InstaPy

instagram_username = ' '  #inja user name page instagram ra benevisid (ex: kaliboys)
instagram_password = ' '  #inja password page ro vared konid 

#inja be account instagram login mikonad 
session = InstaPy(username=instagram_username, password=instagram_password) 
session.login()

اولین مرحله کد بالا ایمپورت کردن ماژول است. سپس دو متغیر یکی پسورد اکانت شما و دیگری رمز عبور آن است را تعریف کنید. سپس ماژول ()InstaPy را صدا میزنیم و دو متغیر تعریف شده را به آن پاس می دهیم. در آخر نیز با استفاده از API اینستاگرام لاگین می کنید و مرورگر باز می شود و وارد برنامه اینستاگرام خواهد شد.

توجه داشته باشید که تکه کد بالا که برای لاگین کردن در پیج است در همه حالت های ربات برای انجام کار های فالو و لایک و غیره باید وارد شود.

ویژگی های InstaPy

این ماژول که برای ساخت ربات اینستاگرام در پایتون استفاده خواهیم کرد ویژگی های متنوعی دارد که در این مقاله به برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

 • کامنت گذاشتن
 • فالو کردن
 • انفالو کردن
 • پست کردن عکس
 • پست کردن ویدیو
 • لایک کردن

لایک کردن

این ماژول متدی برای لایک کردن تصاویر و ویدیوها در اینستاگرام دارد. در واقع سه روش برای لایک کردن دارد که در ادامه خواهید دید.

لایک کردن با تگ در اینستاگرام

این متد به عنوان متغیر اول یک لیست شامل رشته ها را دریافت می کند و متغیر دوم عددی است که تعداد لایک ها را محدود می کند. با اجرای این قطعه کد ربات تگ هایی را که در لیست اول آورده اید را در اینستاگرام جست و جو کرده و به تعداد متغیر دوم عکس یا ویدیوها را لایک می کند.

#like ba tag
session.like_by_tags(["kaliboys", "programming"], amount=10)

لایک کردن با لوکیشن در اینستاگرام

این متد دو مقدار به عنوان پارامتر دریافت می کند. یکی رشته لوکیشن مورد نظر و دیگری تعداد پست هایی است که می خواهید ربات لایک کند. کد زیر این موضوع را روشن می کند.

#like ba location
session.like_by_locations(['224442573/salton-sea/'], amount=10)

خب! لایک کردن کافیه، در واقع متدها و روش های بیشتری برای لایک کردن وجود دارد که نیازی به آن ها نیست. بریم سراغ فالوو کردن.

فالو کردن با تگ در اینستاگرام

این ماژول روش هایی برای فالو کردن کاربران بر اساس فیلترهایی که تعیین می کنید، دارد. اولین روش فالو کردن با تگ ها است. در واقع این روش زمانی مفید است که می خواهید کاربران را با علایق خاصی دنبال کنید. این متد دو پارامتر دریافت می کند که اولی لیستی از رشته ها است (هر رشته یک تگ است) و دومی محدود کردن تعداد فالوها است.

#follow ba tag 
session.follow_by_tags(['hashtag1', 'hashtag2', 'hashtag3'], amount=5)

فالو کردن با لیست در ربات اینستاگرام

این متد ۴ پارامتر به عنوان ورودی می گیرد. یک لیست شامل رشته ها که نام کاربران را ذخیره کرده است. پارامتر دوم زمان است. پارامتر سوم و چهارم sleep_delay و interact هستند. Intract به معنی این است که فقط یکبار برای فالو کردن کاربر تلاش می کتد (اگر مقدار آن false باشد) و sleep_delay برای تعریف یک زمان وقفه پس از چند فالو است.

#follow ba list
session.follow_by_list(['hardy', 'keenu'], times=1, sleep_delay=600, interact=False)

فالو کردن فالوورهای شخص دیگر در اینستاگرام

این متد نیز ۴ پارامتر به عنوان ورودی می گیرد. پارامتر اول لیستی از رشته هاست که در واقع نام کاربری اشخاصی است که می خواهید فالوورهای آن ها را فالوو کنید. پارامتر دوم اعمال محدودیت بر روی تعداد فالوو کردن های ربات اینستاگرام است. پارامتر سوم رندومی بودن یا نبودن را مشخص می کند و پارامتر آخر نیز حالتی مشابه حالت بالا دارد که توضیح داده شده است.

#follow ba followers
session.follow_user_followers(['follower1', 'follower2'], amount=10, randomize=False, interact=True)

این ماژول مدل های دیگری مانند فالوو کردن لایک کننده های تصاویر کاربرانی که مشخص می کنید و فالو کردن کسانی که برای پست ها کامنت گذاشته اند. اما به نظرم تا همین جا کافی است و اگر دو مورد دیگر نیاز شد می توانید در بخش کامنت ها سوالات خود را بپرسید. بریم سراغ آنفالو کردن!

آنفالو کردن با ربات اینستاگرام

در بخش قبل چندین روش برای فالو کردن افراد گفتیم. الان وقت آن رسیده که بدانید چگونه افراد را به روش های مختلف آنفالو کنید. قطعه کد زیر برای آنفالو کردن به کار می رود که فکر می کنم همه چیز آن واضح است و نیازی به توضیح ندارد.

#unfollow
custom_list = ["user_1", "user_2", "user_3"]
session.unfollow_users(amount=10, customList=(True, custom_list, "all"), style="RANDOM", unfollow_after=55*60*60, sleep_delay=600)

آنفالو کردن کسانی که شما را فالو نکردند

احتمالا این متد کاربردی ترین بخش برای شما باشد. با استفاده از این روش می توانید افرادی را که فالو کرده اید و آنها فالو بک ندادند را آنفالو کنید. این متد نیز کاملا قابل فهم است و نیازی به توضیح ندارد.

#unfollow the 
session.unfollow_users(amount=20, nonFollowers=True, style="RANDOM", unfollow_after=42*60*60, sleep_delay=600)

ماژول InstaPy برای ساخت ربات اینستاگرام در پایتون علاوه بر موارد گفته شده ویژگی ها و امکانات پیشرفته تری نیز دارا می باشد. امیدوارم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد! موفق باشید.

برای مطالعه بیشتر: مخفی کردن لایک و بازدید در اینستاگرام

محمود احمدی

در حال یادگیری...

‫5 دیدگاه ها

 1. سلام میشه لطفا (فالو کردن با لیست در ربات اینستاگرام) کد کامنت گذاری و لایک کردن یک شخص خاص رو هم بگید.

 2. سلام وقت بخیر:
  برای اکانت های با تایید دو مرحله ای هم کار میکنه ؟؟؟

  یا باید کد دیگه ای زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. رباتم خوب کار میکرد ولی بعد دوساعت کلا اکانتم بلاک شد. کلا اینستا آیپیمو بلاک کرده الان چیکار باید کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا