بهترین DNS های پر سرعت و رایگان 2019

- تبلیغات -

بهترین DNS های پر سرعت و رایگان 2019

DNS Server سروری است که درخواست دامنه را از کلاینت گرفته و محتوای آدرس IP که مدیر سرور برای DNS Server خود در نظر گرفته را به کلاینت کاربر درخواست کننده نشان می دهد. یعنی دی ان اس سرور مثل یک دفترچه تلفن گوشی کار می کند و وقتی اسم کسی را بین مخاطبین انتخاب می کنید و با آن تماس می گیرید، شما اسم اون رو انتخاب کردید ولی گوشی شما شماره آن را می گیرد و تماس را برقرار می کند که برای اطلاعات بیشتر درباره DNS می توانید از مطالب dns چیست؟ و نحوه تنظیم آن و همه چیز درباره DNS استفاده کنید.

تاثیر DNS در سرعت اینترنت

همان طور که در متن بالا مطالعه کردید دی ان اس سرور یک واسطه بین شما و سرویس دهنده می باشد و باید بدانید که انتخاب یک دی ان اس خوب و سریع میتواند سرعت اینترنت شما را بالا ببرد و فرق قابل توجهی با حالتی که از آن استفاده نمی کنید داشته باشد. پس باید بهترین DNS سرور را در سیستم یا مودم خود استفاده کنید. در ادامه برخی از دی ان اس سرورهای رایگان و پر سرعت را بررسی می کنیم.

1. Google Public DNS

همان طور که می دانید گوگل در بستر وب و اینترنت خدمات بسیاری را برای کاربران فراهم کرده است که همیشه در خدماتش نسبت به بقیه شرکت ها یا بهتر بوده یا حداقل قابل قبول تر. اما به جرئت میتون گفت که یکی از بهترین DNS های عمومی و رایگان متعلق به گوگل می باشد و با توجه به سرعت و امنیت زیادی که دارد بسیاری از کاربران را جذب خود کرده است.

8.8.8.8 : Primary

8.8.4.4 : secondary

2. Cloudflare

اکثر فعالان و طراحان وب، Cloudflare را به عنوان یکی از بهترین CDN یا همان شبکه توزیع محتوا می شناسند. و اما DNS این شرکت که یکی از بهترین DNS های حال حاضر می باشد، قابلیت هایی اعم از عملکرد، سرعت فوق العاده، سطح امنیت و حریم خصوصی بسیار بالا دارد که آن را به عنوان رقیبی سرسخت برای گوگل در این عرصه تبدیل کرده است و از دیگر مزایای این دی ان اس داشتن انجمن خصوصی جهت پرسش و پاسخ و پشتیبانی از کاربران می باشد. همچنین رند بودن آدرس IP آن موجب شده است تا کاربران به دلیل سهولت در به خاطر سپردن ادرس آی پی، از کلودفلر استفاده کنند.

1.1.1.1 : Primary

1.0.0.1 : secondary

3. OpenDNS

شرکت Cisco که اکثر مردم این شرکت را تولید کننده تجهیزات شبکه و سرور می شناسند در سال 2005، DNS سروری به اسم OpenDNS تاسیس کرد که یکی از بزرگترین Public DNS ها است.

این DNS سرور مزایای رایگانی چون سرعت بالا، قطع دسترسی به سایت های فیشینگ و جعلی، داشتن پشتیبانی قوی از طریق ایمیل، داشتن قابلیت مسدود سازی برخی محتوا ها و سایت ها (این قابلیت بیشتر برای والدینی که می خواهند دسترسی فرزندانشان را به برخی از محتوا های اینترنت قطع کنند، استفاده می شود) دارد البته این سایت قابلیت های بیشتری هم دارد که برای کاربران معمولی که قفل شده است باید 20 دلار یا 14.30 پوند در سال پرداخت کنند.

208.67.222.222 : Primary

208.67.220.220 : secondary

4. Comodo Secure DNS

Comodo Group یک تیم ارائه خدمات هاستینگ است که علاوه بر ارائه خدمات هاستینگ، خدمات دی ان اس هم به کاربران ارائه می کند، یکی از مهم ترین نقطه قوت آن، حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران و مسدود کردن سایت های فیشینگ است و می تواند شما را از محتواهای جاسوسی و مخرب دور نگه دارد.

8.26.56.26 : Primary

8.20.247.20 : secndary

5. Quad9

این DNS سرور که جدیدا وارد عرصه شده است دارای سرعت نسبتا بالایی بوده و یکی از نقاط قوت آن مسدود سازی سایت های آلوده است اما قدرت رقابت چندانی با DNS های دیگر ندارد و نمی توان جایگاه و زیرساخت های آن را با رقیبانش مقایسه کرد.

9.9.9.9 : Primary

49.112.112.112 : secondary

امیدوارم از مطلب لذت کافی رو برده باشید.

- تبلیغات -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.