آموزش

پشتیبان گیری از تمام سرویس های گوگل

پشتیبان گیری از تمام سرویس های گوگل

اگر می خواهید از یک یا چند سرویس خاص گوگل پشتیبان تهیه کنید، بهترین روش استفاده از Google Takeout است. فقط کافیست سرویس مدنظر خود را انتخاب کرده و سپس از داده های آن بکاپ بگیرید. Google Takeout سرویسی است که شما از طریق آن قادر به پشتیبان گیری از تمام سرویس های گوگل خواهید بود. این سرویس تمام داده های موجود شما در گوگل را می گیرد و آن ها را در یک فایل قرار می دهد.

این فایل مجموعه ای از همه کارهایی است که با حساب Google خود انجام داده اید، شامل تمام صفحاتی است که ذخیره کرده اید، فیلم های یوتیوبی که تماشا کرده اید، فایل های گوگل درایوی که بارگذاری کرده اید، تمام فایل های جیمیل شما از جمله مطالب هرزنامه و حذف شده ها، سابقه جستجوی مکان Google Maps شما، همه برنامه هایی که تاکنون در Android باز کرده اید و خلاصه تمام خدمات گوگل که از آن ها استفاده کرده اید.

شما میتوانید مقاله گوگل چه چیز درباره ما میداند؟ را مطالعه کنید تا از کلیه اطلاعات خود که در گوگل وجود دارد باخبر شوید.

با استفاده از Google Takeout می توانید:

  • از تمام داده هایی که در سرویس های مختلف گوگل دارید پشتیبان تهیه کنید و آن ها را دانلود کنید.
  • با بایگانی کردن اسناد قدیمی در هارد دیسک های فیزیکی ، فضای Google Drive خود را آزاد کنید.
  • فایل های مهم را آرشیو و در سایر سرویس های ابری آپلود کنید.

ذخیره داده های شما با استفاده از Google Takeout به هیچ وجه به حساب شما آسیب نمی رساند. شما به سادگی فایل های .zip یا .tgz که شامل داده های خودتان است را دریافت خواهید کرد.

در اینجا نحوه استفاده از Google Takeout در خود آورده شده است.

نحوه استفاده از Google Takeout برای پشتیبان گیری از سرویس های گوگل

به صفحه تنظیمات Google Takeout بروید و خدماتی را که می خواهید از آن ها بکاپ بگیرید را بررسی و انتخاب کنید. سپس Next step را بزنید.

پشتیبان گیری از تمام سرویس های گوگل

در قسمت Delivery method روش ترجیحی خود را برای دانلود داده ها انتخاب کنید. این روش می تواند یک لینک دانلود باشد که به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد، یا یک فایل که به حساب Drive ، Dropbox یا OneDrive شما اضافه می شود.

پشتیبان گیری از تمام سرویس های گوگل

در بخش Frequency انتخاب کنید که یک خروجی می خواهید دریافت کنید یا این کار یک فرآیند تکراری باشد. تنظیم این به عنوان یک روند تکراری، به این معنی است که در طی یک سال هر دو ماه یکبار نسخه پشتیبان تهیه می کنید.

در ادامه باید نحوه فشرده سازی فایل ها را تعیین کنید که می تواند فایل .zip یا .tgz باشد، که نوع اول محبوب است. سپس تعیین کنید حجم فایل پشتیبان شما چه اندازه باشد. به طور پیش فرض، Takeout فایل ها را به 2 گیگابایت محدود می کند و به تعداد مورد نیاز با شماره های پی در پی فایل ایجاد می کند. با این وجود می توانید حجم هایی تا 50 گیگابایت را انتخاب کنید.

روی Create Archive کلیک کنید و Google آرشیو کردن داده های شما را شروع کرده و طبق روش تحویل انتخاب شده برای شما ارسال می کند. این روند بسته به اندازه پرونده پشتیبان شما ممکن است مدتی طول بکشد.

امیدوارم از این پست استفاده کرده باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه تمام اطلاعات شخصی خود را از گوگل حذف کنیم؟

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا