آموزشامنیت

آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

گاهی اوقات ممکن است کامپیوتر شما به دلیل وجود یک ویروس یا بدافزار به حدی آسیب دیده باشد که حتی قادر به روشن کردن آن نباشید. در این صورت چه باید کرد؟ اینجاست که یک آنتی ویروس روی فلش بوتیبل به کمک شما می آید و بدون آنکه نیاز به بالا آمدن ویندوز باشد، سیستم شما را اسکن کرده و ویروس و بدافزار موجود را حذف میکند.

اکثرا ویروس‌ها آن قسمت‌هایی از کامپیوتر شما را هدف قرار می دهند که وظیفه راه‌اندازی آن را دارند، بنابراین یک آنتی ویروس بوتیبل اغلب می‌تواند سلاح قدرتمندی برای حذف ویروس و راه‌اندازی مجدد کامپیوتر شما باشد.

برای ایجاد یک آنتی ویروس روی فلش بوتیبل، کافی است تا فایل ISO ارائه شده آن را دانلود کرده و سپس روی درایو USB خود رایت کنید. سپس میتوانید کامپیوتر آلوده خود را از طریق فلش بوتیبل آنتی ویروس بوت کرده و اسکن کنید.

در ادامه لیست آنتی ویروس های قوی و قابل بوت بر روی درایو USB را برای شما معرفی کرده ایم.

Anvi Rescue Disk

Anvi Rescue Disk - آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

Anvi Rescue Disk یک اسکنر ویروس قابل بوت است که می‌توانید از طریق آن یک اسکن سریع، کامل و حتی سفارشی برای جستجوی بدافزار در یک یا چند پوشه خاص انجام دهید. همچنین بخشی را برای یافتن و تصحیح مشکلات رجیستری که ممکن است توسط یک ویروس تغییر کرده باشد دارد.

AVG Rescue CD

AVG Rescue CD - آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

AVG Rescue CD یک برنامه آنتی ویروس قابل بوت متنی است. می تواند برنامه های بالقوه ناخواسته را بررسی کند، کوکی ها را اسکن کند، پسوند فایل های مخفی را پیدا کند و حتی داخل بایگانی ها را اسکن کند. متأسفانه به دلیل نداشتن رابط گرافیکی AVG Rescue CD، ممکن است پیمایش در منوها کمی دشوار باشد.

نکته ای که وجود دارد این است که دیگر شرکت AVG این برنامه را به‌روزرسانی نمی‌کند، بنابراین تعاریف ویروس برای همیشه قدیمی خواهند بود. شما هنوز هم می توانید به طور معمول اسکن کنید، اما تهدیدات جدید را دریافت نمی کند.

Comodo Rescue Disk

Comodo Rescue Disk - آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

علاوه بر نرم افزار آنتی ویروس قابل نصب، کومودو یک برنامه آنتی ویروس قابل بوت رایگان نیز دارد. شما می توانید این آنتی ویروس را هم به صورت رابط گرافیکی و هم در حالت کامندی بر روی فلش خود بوت کنید. این برنامه دارای سه نوع اسکن هوشمند، کامل و سفارشی است.

اسکن هوشمند ویروس‌ها و روت‌کیت‌ها را در حافظه، بخش‌های راه‌اندازی، ورودی‌های اتوران و سایر قسمت‌ها مانند رجیستری و پوشه سیستم بررسی می‌کند. اسکن سفارشی به شما امکان می دهد به جای کل درایو، فایل ها و پوشه های جداگانه را برای اسکن انتخاب کنید.

Dr.Web LiveDisk

Dr.Web LiveDisk - آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

Dr.Web LiveDisk نیز یکی دیگر از برنامه های آنتی ویروس قابل بوت بر روی فلش است که نسخه های ویندوز و لینوکس آن نیز موجود می باشد. شما می توانید این برنامه را به دلخواه پیکربندی کنید تا در هنگام پیدا کردن هر گونه ویروسی چه اقداماتی را برای آن انجام دهد.

Kaspersky Rescue Disk

Kaspersky Rescue Disk - آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

Kaspersky چیزی به نام Rescue Disk یا دیسک نجات دارد که می تواند تمامی ویروس ها، تروجان ها، ابزارهای مخرب و غیره را اسکن کند. این ابزار نیز در دو حالت گرافیکی و متنی وجود دارد. ابزار Kaspersky همچنین می تواند از طریق اکسپلورر برای کپی یا حذف فایل ها اقدام کند.

Trend Micro Rescue Disk

Trend Micro Rescue Disk - آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

Trend Micro Rescue Disk یکی دیگر از ابزارهای آنتی ویروس قابل بوت رایگان است که رابط گرافیکی ندارد، به این معنی که شما باید به طور کامل در حالت متنی با کلیدهای جهت دار حرکت کنید. بسته به مناطقی که می‌خواهید بررسی شوند، می‌توانید یک اسکن سریع یا کامل را اجرا کنید.

Windows Defender Offline

Windows Defender Offline - آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

Windows Defender Offline نیز یک اسکنر ویروس قابل بوت از مایکروسافت است که دارای یک رابط کاربری کامل بوده و اسکن سریع، کامل و سفارشی پشتیبانی می کند تا بتوانید پوشه ها و درایوهای خود را برای اسکن انتخاب کنید.

ESET SysRescue Live

ESET SysRescue Live - آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

ESET SysRescue یکی دیگر از اسکنرهای ویروس قابل بوت از شرکت ESET است که نرم افزار امنیتی را برای کاربران خانگی و مشاغل ارائه می دهد. نحوه کار با آن بسیار آسان بوده و می تواند به سرعت بدون هیچ گونه سفارشی سازی استفاده شود. از صفحه On-demand scan، فقط گزینه Smart scan یا Custom scan مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Avira Rescue System

Avira Rescue System - آنتی ویروس روی فلش بوتیبل

Avira Rescue System نیز یک برنامه آنتی ویروس قابل بوت رایگان می باشد که استفاده از آن فوق العاده آسان است. فقط شما نمی توانید فایل های فردی را اسکن کنید و باید یک درایو کامل را به طور همزمان اسکن کنید، اما ابزارهای دیگری همراه با آن وجود دارد که ممکن است برای شما مفید باشد.

بیشتر بخوانید:

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا