تست نفوذ

مهم ترین ابزار های Aircrack-ng در کالی لینوکس

مهم ترین ابزارهای Aircrack-ng در کالی لینوکس

یکی از بسته های نرم افزاری قوی برای آنالیز ، نفوذ و حمله به شبکه های وایرلس در کالی لینوکس Aircrack-ng نام دارد. این بسته نرم افزاری یک ابزار واحد نیست و خود متشکل از چندین ابزار بسیار کاربردی برای آنالیز، شنود و نفوذ به شبکه های وایرلس می باشد. در ادامه لیستی از مهم ترین ابزارهای این بسته نرم افزاری به همراه توضیحات مربوط به هر نرم افزار آورده شده است.

ابزار Aircrack-ng

مجموعه ای از ابزارها برای بررسی و ترافیک شبکه های بی سیم می باشد. وقتی بسته های کافی را با استفاده از airodump-ng گرفتید ، می توانید با استفاده از aircrack-ng کلید را بشکنید. Aircrack برای شکستن کلید WEP / WPA از حملات آماری و دیکشنری استفاده می کند.

ابزار airmon-ng

ابزاری برای فعالسازی مانیتور مود در کارت شبکه های وایرلس می باشد. پس از فعال شدن این ویژگی ، باید بتوانید بسته های شبکه را بدون نیاز به اتصال یا تأیید اعتبار با یک نقطه دسترسی ضبط کنید.

ابزار aireplay-ng

برای ایجاد ترافیک مصنوعی در یک شبکه بی سیم استفاده می شود. Aireplay می تواند از یک شبکه زنده ترافیک را ضبط کند یا از بسته های موجود در یک فایل Pcap موجود برای تزریق آن به شبکه استفاده کند. با استفاده از aireplay-ng می توانید حملاتی مانند احراز هویت جعلی ، تزریق بسته ، حمله کافه لاته و غیره را انجام دهید. حمله Cafe Latte به شما امکان می دهد کلید WEP را از دستگاه سرویس گیرنده دریافت کنید. شما می توانید این کار را با گرفتن یک بسته ARP از کلاینت، دستکاری آن و سپس ارسال آن به کلاینت انجام دهید. سپس کلاینت بسته ای تولید می کند که می تواند توسط airodump-ng ضبط شود. سرانجام ، می توان از aircrack-ng برای شکستن شکل کلید WEP که بسته را اصلاح کرده استفاده کرد.

ابزار airodump-ng

ابزاری برای ذخیره سازی بسته ها در قالب فایل های IVS. و PCAP. برای نمایش اطلاعات مربوط به شبکه های وایرلس می باشد. اگر یک گیرنده GPS به سیستم شما متصل باشد ، airodump-ng می تواند مختصات نقاط دسترسی را نیز واکشی کند. پس از فعال کردن حالت مانیتور با استفاده از airmon-ng ، می توانید شروع به ضبط بسته ها با استفاده از airodump کنید. با اجرای دستور airodump-ng ، نقاط دسترسی موجود لیست می شوند.

ابزار airbase-ng

ابزاری برای ساخت اکسس پوینت های تقلبی و جعلی می باشد. با استفاده از Airbase ، می توان به عنوان یک نقطه دسترسی قانونی تظاهر کرده و حملات mitm را به دستگاه هایی که به سیستم متصل هستند انجام داد.

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا