اخبار

10 توانایی برتر در سال 2020 که برای موفق شدن به آن نیازمند هستید

10 مهارتی که برای موفق شدن در سال 2020 به آن نیازمند هستید

امروزه بسیاری از مردم درباره ماشین ها و ربات ها صحبت میکنند که جای انسان ها در اشتغال را خواهند گرفت ولی این موضوع تا چه اندازه صحت دارد؟ 10 توانایی برتر در سال 2020 با وجود این ربات ها کدامند؟

کارشناسان پیش بینی کرده اند که در چندسال آینده برای بیشتر شغل ها، ربات ها را جایگزین انسان ها میکنند که این ربات ها توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند. اکثریت مردم به این تکنولوژی از دید منفی نگاه میکنند درحالی که این تکنولوژی نو در آینده باعث به وجود آمدن شغل هایی می شود که قبلا وجود نداشتند. پس می توان این موضوع را از این دیدگاه نگاه کنیم که در آینده چه فرصت های شغلی متفاوت و جدیدی می توان به وجود بیاید.

حتی امروزه می توانیم مثال هایی که این تغییر را در محل کار خود به وجود آورده اند را ببینیم. برای مثال Amazon Go یک فروشگاه زنجیره ای است که نیازی به تصفیه حساب کردن و همینطور استخدام صندوقدار ندارد و به جای آن ماشین های هوشمند ID Checker و ماشین های آماده کننده غذا وجود دارد که این فروشگاه را اداره میکنند.

 

ممکن است این تکنولوژی جای انسان ها را در یک شغل بگیرد اما میتواند شغل های جدیدی را نیز به وجود آورد. سال 2020 چهارمین انقلاب صنعتی را درون خود جای داده است که باعث به وجود آمدن بسیاری شغل ها و صنایع جدید شده است.

چهارمین انقلاب صنعتی چیست؟

چهارمین انقلاب صنعتی بر روی ایده سومین انقلاب صنعتی ساخته می شود تا صنعت ها و پیشه ها را در سراسر جهان متحول کند. به دلیل پدید آمدن رشته های جدید، مارکت های جدیدی پدید خواهند آمد که دسته جدیدی از توانایی ها را برای اشتغال مستلزم میسازد.

ربات های هوشمند دربرخی شغل ها به سرعت جانشین انسان ها خواهند شد و شغل هایی که قبلا وجود نداشتند مورد تقاضا قرار خواهند گرفت مانند حوزه های زیر:

 • هوش مصنوعی
 • اینترنت اشیا
 • وسایل نقلیه خود رو
 • تکنولوژی نانو
 • محاسبات کوانتوم
 • بیوتکنولوژی

10 توانایی برتر در سال 2020

10 توانایی برتر در سال 2020
10 توانایی برتر در سال 2020

1.توانای حل کردن مشکلات پیچیده: توانایی دیدن روابط بین صنعت ها و پیشه ها و ارایه راه حل های خلاقانه به مشکلات است که لازمه پیشرفت و عقب نیافتادن از هوش مصنوعی است.

2.تفکر منتقدانه: این توانایی در افرادی مشاهده می شود که می توانند اطلاعات را به صورت قابل درک بیان کنند و همواره به دنبال پیچیدگی و ارتباطات داخلی بین رشته های گوناگون مانند علم کامپیوتر ، مهندسی و بیولوژی هستند.

3.خلاقیت: توانایی ایجاد فکر ناگهانی و ساختن هرچیزی در ذهن که از آن دسته از توانایی هایی است که امروزه و در آینده به آن بها داده خواهد شد.

4.توانایی اداره و مدیریت افراد: ربات ها شاید بتوانند توانایی های تحلیلی و ریاضی بدست بیاورند اما نمیتوانند جای انسان ها را در نقش های مدیریتی و رهبری که نیازمند توانایی انسان است را بگیرند.

5.هماهنگ شدن با دیگران: توانایی روابط عمومی موثر و همکاری تیمی یک نیاز مهم در بین داوطلب های شغلی در هر صنعتی خواهد شد.

6.هوش عاطفی: خصوصیت هایی مانند یکدلی و کنجکاوی که به هوش عاطفی مربوط می شود یک عامل مهم برای استخدام مدیران در آینده محسوب میشود.

7.قدرت قضاوت و تصمیم گیری: توانایی خلاصه کردن مقدار زیادی از اطلاعات به کمک اطلاعات تحلیلی به اطلاعات قابل درک و گرفتن تصمیم های بجا و درست که این توانایی در عصر اطلاعات بسیار مفید خواهد بود.

8.گرایش به خدمات: افرادی که اهمیت ارزش قائل شدن به مشتری به شکل های خدمات و همیاری را می دانند مورد تقاضا کسب و کارهایی قرار میگیرند که میخواهند راه حل هایی برای مشکلات جامعه فراهم کنند.

9.توانایی مذاکره: توانایی مذاکره با کسب و کارها و افراد برای به وجود آوردن شرایطی که دو طرف سود ببرند ، توانایی ست که برای باقی ماندن صنایع مهم بسیار موثر است.

10.توانایی انعطاف پذیری شناختی: توانایی قانع کردن افراد دارای شخصیت های متفاوت برای موافقت کردن با چالش موجود در آینده برای موفق شدن در صنایع مرکب بسیار مهم خواهد بود.

10 شغل برتر مورد تقاضا در سال 2020 کدامند؟

 1. تحلیلگر اطلاعات
 2. تکنسین های طبی ، درمانگر های جسمانی و کارشناسان ارگونومیک
 3. متخصص بازاریابی و فروش
 4. معرف خدمات مشتری
 5. مدیر تحلیگر
 6. توسعه دهنده نرم افزار و برنامه های کامپیوتر
 7. دامپزشک
 8. طراح و آفریننده محصول
 9. معلم و مربی
 10. حسابدار و حسابرس

امیدوارم از این مقاله استفاده کافی رو کرده باشید.

موفق باشید.

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا