نصب فایروال ASA سیسکو

مراحل نصب و پیکربندی ASA در شبیه ساز GNS3

 

کالی بویزی های عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه تو این قسمت قصد داریم نحوه نصب و پیکربندی فایروال ASA که برای شرکت سیسکو هست را در محیط شبیه ساز GNS3 به صورت کامل نصب کنیم و با استفاده از نرم افزار asdm تنظیمات مربوط به فایروال را در شبکه خود انجام بدیم.که همه این مراحل به صورت یک فایل آموزش ویدیویی به مدت 30 دقیقه انتهای همین صفحه وجود داره و ادامه ی سری آموزش های مربوط به این مبحث به زودی اینجا در بخش سیسکو و امنیت قرار میگیره امیدوارم براتون کاربردی و مفید واقع بشه قبل دیدن این ویدیو یه مقدمه کلی راجب این مبحث و نرم افزار های مورد استفاده را بهتون میگم و لینک دانلود برنامه هایی که تو این آموزش لازم هست رو هم براتون میزارم.

قسمت اول: 

نرم افزار شبیه ساز گرافیکی شبکه GNS3

 

نرم افزار GNS3 یک نرم افزار متن باز شبیه سازی شبکه رایگان  که به زبان برنامه نویسی پایتون نوشته شده و برای اولین بار در سال 2008 میلادی منتشر شد نرم افزار GNS3 امکان شبیه سازی مجازی و واقعی (کامل) تجهیزات شبکه را به صورت گرافیکی برای ساخت شبکه های کامل و پیچیده جهت مقاصد آموزشی را فراهم میکنه. نرم افزار GNS3 بر اساس کد Dynamips نوشته شده است و این امکان را فراهم میکند تا IOS های CISCO را به جای اجرا برروی تجهیزات گران قیمت سیسکو، برروی کامپیوتر شخصی اجرا کنیم .

این برنامه تحت لیسانس GPLv3 پروانه عمومی همگانی گنو می باشد !!!!پروانه عمومی همگانی گنو تحت تاثیر تحریم های سیاسی نیست. اعمال هرگونه تحریم سیاسی بر برنامه های منتشر شده تحت پروانه عمومی همگانی گنو، غیرقانونی،غیراخلاقی و نقص حقوق بشر است. . نسخه منتشر شده نرم افزار GNS3 نسخه دمو (نمایشی) یا آزمایشی نیست و نسخه کامل با تمامی امکانات این نرم افزار است. کد های برنامه این نرم افزار نیز جهت دانلود، مشاهده یا ویرایش توسط کاربران در وبسایت GitHub در دسترس می باشد.
امیدوارم همه شما ره جویان علم و دانش کامیپوتری در دنیای شبکه های کامپیوتری که امروزه از عناصر پیچیده و پیشرفته ای شکل میگیره تو پیاده سازی و طراحی شبکه های خود و سازمان خود موفق و سربلند باشید و از این ابزار که به صورت رایگان در اختیار همه گزاشته شده بهره کافی ببرید.

فایروال ASA

سیسکو در طی این سال ها فایروال اختصاصی خود را درست کرده و آن را به بازار شبکه ارائه میداد که ابتدا این دستگاه به اسم  PIX بود. ولی بعدها با پیشرفت دستگاه های سیسکو یک Device جدیدی را با نام ( Adaptive Security Appliance (ASA ارائه داد. ASA چندین قابلیت مختلف را باهم ترکیب کرد مثل قابلیت‌های فایروال، آنتی ویروس، IDS/IPS و VPN

در فیلم مربوطه چگونگی نصب  ASA در GNS3  را به طور کامل شرح دادیم. در انتهای این پست دانلود ابزارهای مورد نیاز وجود دارد.

دانلود GNS3

دانلودعناصر ASA

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.